Консервуємо огірочки!

Консервуємо огірочки!

Літо у розпалі. Господині вже збирають на своїх грядках урожай хрумких домашніх огірочків, тож сезон консервацій стартує. Пропонуємо вас смачну добірку рецептів заготовок з огірків та смачних ідей консервації на зиму.

Консервовані малосольні огірки


Потрібно: 2 кг огірків, зелень (листя смородини, листя хрону, парасольки кропу, листя вишні, естрагон), 2 зубчики часнику, 5-6 горошин перцю, гострий стручковий перець (за смаком), 1,5- 2 ст. л. солі, 1 л води.
Приготування: замочити огірки на 3-4 години в холодній воді. Викласти в банку огірки, часник, перець і зелень. Окремо закип’ятити воду, додати сіль і охолодити. Холодний розчин влити в банку, закрити кришкою з дірочками і тримати при кімнатній температурі 2-3 дні. Після чого закрити кришкою для консервування, поставити в каструлю з холодною водою і стерилізувати 20-25 хв.

Малосольні огірки на мінералці
Потрібно: огірки – 900 г, газована вода – 1 л, сіль – 2 ст. л., часник – 3 зубчики, кріп – 15 г, перець гострий стручковий – 5 г, лавровий лист – 3 шт.
Приготування: огірочки помити, замочити у воді, обрізати кінчики. На дно дволітрової банки покласти половину зелені й подрібненого часнику, гострий перець, потім викласти огірочки. Наверх додати решту зелені, часник, лаврові листи, посолити. Обережно заливати в кілька прийомів мінералку. Вода повинна покривати огірки повністю. Прикрити банку кришкою й залишити при кімнатній температурі години на чотири. Потім кришку закрутити й прибирати банку в холодильник на 12 годин. Наступного ранку можна їсти хрусткі малосольні огірочки.

Огірки з кетчупом «Чилі»


Потрібно: на 1 л банку: кріп (кілька гілочок або одне суцвіття, листок хрону, листки смородини, 2-3 зубки часнику, перець горошком, лавровий листок.. На 4 л банки: 6 склянок води (1,2 л), склянка цукру, склянка оцту, 2 ст. л. солі  з гіркою, 150 г кетчупу «Чилі».
Приготування: зелень, часник помити і скласти на дно в банки. Потім — огірки (можна додатково замочити їх на декілька годин для “хрумкості”). Додати спеції. Приготувати маринад: закип’ятити воду і додати туди цукор, сіль, оцет і кетчуп і трохи проварити. Залити огірки в банках гарячим маринадом. Стерилізувати огірки приблизно 10-15 хв. (до зміни кольору). Закатати, перевернути, вкутати до повного охолодження. 

Пікантні мариновані огірки


Потрібно: (на літрову банку) – огірки, 1 зубчик часнику, половина солодкого перцю, кілька гілочок кропу в парасольках, 3 ст. л. оцту (9%), 2 шт. лаврового листка. Для маринаду: 1 л води, 1,5 ст. л. солі, 3 ст. л. цукру.
Приготування: простерилізувати банки і покласти на дно лавровий лист, зубчик часнику, парасольки кропу і нарізаний кубиками перець. Вимиті і вимочені огірки щільно укласти в банки. Окремо готувати маринад: довести воду до кипіння, додати сіль і цукор. У кожну банку з огірками додати 3 ст. л. оцту і залити гарячим маринадом. Банки закрутити. Консервовані огірки поставити в темне прохолодне місце.

Огірки з цибулею і морквою

Потрібно: 0,5 кг огірків, 1 цибулина, 1 морква, 1 пучок зелені: кріп, петрушка,
3 ст. л. 9%-го оцту, 2 ст. л цукру, 2 ч. л. солі, 1 ч. л. гірчиці в зернах, 1 лавровий лист, 3 горошини духмяного перцю, 2 горошини чорного перцю, 500 мл води.
Приготування: моркву порізати кружечками, а цибулю – кільцями. Подрібнити зелень, а огірки можна залишити цілими, тільки зрізати з них хвостики.
На дно підготовлених стерилізованих банок покласти спеції. Потім щільно викласти огірки, чергуючи їх із морквою і цибулею. Додати в банки з огірками цукор, сіль, оцет. Залити огірки теплою кип’яченою водою до самого верху.
Накрити банки кришками і стерилізувати протягом 20 хв. з моменту закипання. Закатати огірки, перевернути банки догори дном, укутати ковдрою і залишити до повного охолодження.

Мариновані огірки з горілкою


Потрібно: 2 кг дрібних огірочків, пів склянки яблучного оцту, 3–4 ч. л. солі, 3 ст. л. цукрового піску, 2 ст. л. горілки, кріп, корінь і листя хрону, смородини, вишні, 1,5 л води.
Приготування: промивши огірки, потрібно обдати їх крутим окропом і відразу опустити в холодну воду. Потім щільно розкласти в банку, пересипаючи кожен шар пряними спеціями. Готуємо маринад: в 1,5 л води розвести яблучний оцет, цукор, сіль, прокип’ятити. Гарячим маринадом залити укладені в банку огірки і витримати в такому стані 5 хв. Потім маринад злити, знову довести до кипіння і залити ним огірки вдруге, повторюючи попередню процедуру. На третій раз остаточно наповнити банку маринадом, додати горілку, закатати, перевернути, укутати до повного охолодження.

Огірки в томатній заливці


Потрібно: огірки – 5 кг, помідори – 2 кг, часник – 250 г, олія – 250 мл, цукор – 250 г, сіль – 3 ст. л., 15-18 ст. л. оцту.
Приготування: спочатку приготувати томатну заливку для огірків. Помідори потрібно обшпарити окропом і зняти шкірку. Пропустити їх через м’ясорубку або подрібнити блендером. Додати олію, цукор, сіль. Довести до кипіння і варити 10 хв. Огірки вимити й нарізати кільцями. У томат поступово додати розрізані на кільця огірки. Після закипання варити огірки в томатній заливці 20 хв. Потім додати часник та оцет, спеції до смаку, усе перемішати. Простерилізувати банки. Огірки в томаті розкласти в стерилізовані банки, закатати.

Пряні огірочки

Потрібно: на 1-літрову банку: 3-4 гвоздики, лавровий листок, десята частина стручка червоного гіркого перцю, 7-8 горошин чорного перцю, 1/3 ч. л. кориці, 1 великий зубок часнику, 1-2 гілочки петрушки, маленький корінець хрону.
Маринад на 1 л води: 50 г солі, 50 г цукру, 1-1,5 ч. л. оцтової есенції (або 2-3 ст. л. оцту 9%-го).
Приготування: часник і зелень промити й нарізати. Скласти всі прянощі та зеленину на дно банок. Потім щільно скласти огірки, попередньо витримавши їх у воді декілька годин. Солево-цукровий маринад, із розрахунку 1,5 л на трилітрову банку, готується заздалегідь. Підігріту над парою банку з огірками залити до самого верху киплячим маринадом і накрити стерилізованою кришкою. Після двохвилинної витримки поставити банку на решітку у ємність із гарячою водою і довести її до кипіння. Стерилізувати трилітрові банки 20 хв., дволітрові — 15 хв. Коли банку витягнете з води, трохи відкрийте кришку, щоб влити заздалегідь відміряну дозу оцтової есенції (1-1,5 ч. л.) або 9%-й оцет (2-3 ст. л.). Відразу ж закатати. Перевернути банки догори дном, вкутати й залишити до повного охолодження. До слова, можна додавати в кожну баночку гілочку бадилля моркви та суху гірчицю в зернах. Остання є гарантією хрумкості огірочків, а морквяне бадилля надасть їм незвичного смаку.

Мариновані огірки без оцту

Лимонна кислота є більш м’якою і делікатною для шлунка, ніж оцтова. Огірочки будуть з приємним цитрусовим присмаком і хрускотом. Також можна вносити в рецепт для різноманітності пряні трави.
Потрібно: огірки – 550-650 г, лимон – 0,5 шт., часник – 3 зубки, парасольки кропу – 2 шт., чорний перець (горошком) – 5 шт., вода – 1 л, сіль – 50 г, лимонна кислота – 1 ч. л., цукор – 150 г.
Приготування: замочити огірки у воді на 7 годин. Далі промити і зрізати кінчики. На дно стерилізованих банок помістити зонтики кропу, перець і попередньо очищений часник. Можна додати вишневе листя. Нарізати лимон кружальцями і покласти в банки упереміш з огірками. Залити гарячою водою банки з огірками. Через 20 хвилин злити рідину, закип’ятити її, додавши лимонну кислоту, сіль, цукор і остаточно розлити в банки та закатати.

Смачні пікулі з насінників

Потрібно: великі ґрунтові огірки, почистити, видалити насіння, в кожну банку – 1 ч. л. зернят гірчиці, 1 велика горошина духмяного перцю,  4-5 горошин чорного перцю, 1 гілка суцвіття кропу, зубець часнику,  кружечок цибулі, 4-5 шматків моркви, гілка стеблової селери.
Для маринаду: 1 л води, 250 мл оцту 9%,  400 г цукру,  2 ст. л. солі.
Приготування: огірки розрізати на 4 частини кожен і тісно накласти в стерилізовані банки. Розкласти у банки решту інгредієнтів. Всі складові для маринаду помістити в каструлю і довести до кипіння. Залити гарячим маринадом огірки, щоб банки були наповнені ним доверху. Закрити стерилізованими кришками. На дно великої каструлі покласти кухонний рушник або спеціальну решітку для пастеризації. На рушник (або на решітку) поставити банки з пікулями, так щоб вони не торкалися одна одної. Залити гарячою водою до 3/4 висоти банок. Довести до кипіння воду, зменшити вогонь, щоб вода спокійно побулькувала і пастеризувати 4 хв. з моменту закипання води. Банки дістати, витерти насухо і перевернути догори дном. Накрити і залишити так до охолодження. Пікулі з огірків будуть готові через 1-2 тижні. Можна готувати і з великих, і з малих огірків – все одно буде смачно.

Корисно знати!
Підготовлені та промиті огірки обов’язково залийте холодною водою мінімум на 2-3 години, а краще на 5-6. Тоді вони стануть більш пружними і міцними.
Найкраща сіль – звичайна кам’яна. Вона надає огіркам насиченого смаку і хрумкості. Від «екстри» або йодованої взагалі варто відмовитися.
Огірки найкраще консервувати у день збору або ж не пізніше ніж через добу.
Щоб огірки були більш хрусткими, покладіть у розсіл шматочок кори дуба.
Якщо потрібно, щоб огірки засолилися швидше, то можна обрізати хвостики або наколоти їх виделкою.
Щоб у процесі зберігання консервованих огірків не зривало кришки, спробуйте додати в розсіл щіпку гірчичного насіння або порошку, а можна перед самим закриванням (закатуванням) влити 1 ст. л. спирту або горілки (з розрахунку на 1-літрову банку).
Щоб зберегти яскравий зелений колір, огірки обдають окропом і відразу опускають в холодну воду.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *