Кременецький ботанічний сад прикрасили первоцвіти: просять не зривати оздобу ранньої весни

Кременецький ботанічний сад прикрасили первоцвіти: просять не зривати оздобу ранньої весни

Білі, голубі, молочні первоцвіти прикрашають весняну землю. З кожним сонячним променем вони стають ще привабливіші. Але багато хто не лише милується квітами, а й необдумано зриває їх.

Щороку наша флора – ранньоквітучі, червонокнижні, регіонально рідкісні рослини – опиняються під загрозою, наголошують у Кременецькому ботанічному саду на Тернопільщині. Найбільше страждають від масового збору у весняний період підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, цибуля ведмежа.

Зривання первоцвітів не дає можливості цим рослинам утворити насіння, ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки.

Знищуючи первоцвіти, люди розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали.

Щоб назбирати 30-40 букетиків перших весняних квітів, знищується до 400 метрів поверхні грунту лісу. Зважаючи на те, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, ця площа збільшиться в 10 разів.

Крім того, місце кореневищних ефемероїдів заростає бур’янами. Змінюється склад фітоценозів.

Кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. Виривання їх із грунту разом із бульбоцибулинами – непоправна шкода популяціям, що призводить до повного знищення.

Продаж первоцвітів (як і купівля), згідно з законами України, заборонено. За незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України, передбачені штрафи.

Відмовившись від купівлі первоцвітів, ми збережемо їх і до того коротке життя. Адже саме краса, унікальність, неповторність провісників весни – у їхньому природному середовищі.

Не зривайте оздобу ранньої весни.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *