На Тернопільщині відбувся ювілейний фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На Тернопільщині відбувся ювілейний фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сотні людей у красивих вишиванках, народні музики, цікаві експозиції, старовинні вироби із бабусиної скрині, усмішки та радість зустрічей і … неймовірний запах борщу. Борщів у неділю святкував на славу. Вже вдесяте у цьому затишному містечку на півдні Тенопільщини відбувається фольклорно-мистецький фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки». У цьому році він вперше отримав статус всеукраїнського, хоча слава про це дійство вже давно шириться не лише по свій країні, але й за її межі.

DSC_0227

– На святкування завітали не тільки гості із різних куточків України, а й іноземні делегації з Литви та Польщі, – розповідає голова Борщівської міської громади Іван Кобилянський. – З кожним роком наш фестиваль стає масштабніший і цікавший. Для нас це дійство особливе, адже тут ми презентуємо надбання краю, наші традиції, звичаї, наше багатство.

І справді, у центрі Борщова було що побачити і туристам, і місцевим жителям. Кожне село району презентувало свої старовинні та сучасні вишиванки. Можна було поспілкуватися з майстринями про особливості старовинних матеріалів та технік, зблизька побачити борщівські сорочки, які є справжніми витворами мистецтва.

DSC_0297

Вже традиційно у рамках свята борщівської сорочки проводили колоритний і смачний фестиваль «Борщ’їв». Усі села краю презентували  борщі за власними оригінальними рецептами. Борщ з вишнями, борщ з грибами, а ще з чорносливом, фасолею, бараниною і навіть борщ-пюре. Більше півсотні різноманітних рецептів цієї страви презентували господині краю.

– Щоб борщ був смачний, потрібно готувати його із домашніх овочів, які вирощені без жодної хімії, – розповідає Тетяна Зайцева із села Стрілківці Борщівського району. – Найкраще його варити на підсмажених свинячих реберцях. Буряк спершу протушкуйте зі спеціями і жменькою цукру, тоді борщ буде красивого червоного кольору. Не шкодуйте у страву сметани, а коли подаєте на стіл, то обов’язково наріжте сала з часничком.

DSC_0294

На фестиваль завітали керівники області, а також народний депутат Олег Барна. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна нагородив кількох військовослужбовців медалями «За службу Україні»  за відмінне виконання службових обв’язків, за самовідданість, професіоналізм та бездоганну військову дисципліну. А також вручив державні нагороди: художнику-графіку Тетяні Окальській почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України», а завідувачу сектору Козацько-десантного екологічного осередку ім. Дмитра Байди Вишнівецького Українського козацтва Лесі Любарській – орден «Княгині Ольги ІІІ ступеня».

  • DSC_0287
  • DSC_0286

– Щиро дякуємо усім вам за те, що ви зберігаєте українські традиції та історію, – зазначив Степан Барна. –   Жодна майстриня, жоден колектив неможливо не відзначити за ту спільну справу, яка робить наш край прекрасним. Тому я вірю у нашу спільну роботу і у прекрасне майбутнє нашої чудової країни.

– Ми маємо зрозуміти, що нація гине не від куль, а від того, що пропадає мова, культура, традиція, – додав у своєму виступі Олег Барна. – І саме тому приємно, що ми бачимо як з кожним роком усе більше розквітає цей фестиваль, отримавши тепер ще й статус всеукраїнського.

DSC_0285

Закінчилося святкування фольклор­но-мистецьким дійством «Чорна борщівська сорочка – краю мого оберіг», участь у якому взяли десятки фольклорних, хорових, хореографічних та інструментальних колективів і знамениті в Україні вокалісти, зокрема гурт «Тріода».

Фестиваль у Борщові зібрав близько десяти тисяч відвідувачів. Це дійство вкотре демонструє усім нам, яка багата та унікальна у нас культура, скільки скарбів зберігається у простих українських селах та що нам є чим гордитися і в минулому, і  в сьогоденні.

  • DSC_0263
  • DSC_0275
  • DSC_0241
  • DSC_0261
  • DSC_0254
  • DSC_0249
  • DSC_0237
  • DSC_0219
  • DSC_0209
  • 21457838_1070580853045499_5271849838581244107_o

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *