Не гайте часу – збирайте липу
Не гайте часу – збирайте липу

Не гайте часу – збирайте липу

Ароматне дерево здатне допомогти у лікуванні багатьох недуг

Величезне сімейство липових містить близько 350 видів, які ростуть навіть в тропіках і субтропіках. Що цікаво, що з липою споріднені такі дерева, як баобаб, шоколадне дерево. Адже всі вони належать до роду мальвових.

Липа, що росте в нашій місцевості, називається серцелистою. Вона відома своїми лікувальними властивостями. В ефірному маслі квіток липи присутні вітамін С, каротин, віск та інші не менш корисні речовини. Цілющими властивостями наділені так само листя й кора дерева. А липовий мед просто незамінний при багатьох недугах.

Звичайно, якщо ми говоримо про корисні властивості липи, то перше, що приходить на думку – це лікування застуди. Крім потогінної властивості, квітки липи у формі настою використовують у лікуванні як жарознижуючу, бактерицидну, спазмолітичну, секреторозчиняючу, протисудомну, діуретичну речовину. Квітки липи, завдяки своїм властивостям, включені до складу полоскань горла при ангіні.

У народній медицині зовнішньо застосовують листя липи та подрібнені бруньки при опіках, для лікування ран, виразок, оскільки вони володіють протизапальними властивостями.

ожна застосовувати у вигляді припарок, примочок.

При подагричних болях в суглобах, ревматизмі використовують відвари листя липи, кори.

У суміші з шавлією (порівну) квітки липи заварюють і п’ють при наявності піску в сечі, при хворобі кору, свинці.

Старовинні рецепти

Заспокоїти нерви

Зробити суміш з наступних трав: 2 частини липи, 4 частини меліси (і квіток, і листя ), 4 частини шипшини. Столову ложку суміші заварити в склянці окропу. Випити весь відвар.

Ангіна, стоматит, ларингіт, гінгівіт

Квітки липи подрібнити. Взяти 6 ст.л. і залити їх окропом (склянка). Настоювати десять хвилин. Дві ложки розвести в склянці теплої води, після чого потрібно цією рідиною добре полоскати горло і рот. Повторювати по три-чотири рази на день до повного одужання.

Нежить

Змішати в рівних обсягах липу, подорожник і примулу (всі подрібнені). Столову ложку суміші залити 200 мл окропу. Настоювати півгодини, процідити, після чого пити три-чотири рази на день по 100 мл.

Туберкульоз, діарея, отруєння

Вугілля, яке утворилося після спалювання сухих гілок або деревини, подрібнити, перетворивши на порошок. Пити по чайній ложці, запиваючи подрібнене вугілля козячим молоком. Вживати до повного одужання.

Опіки, рани

Посипати зверху вугіллям, що залишилися від сухих гілок або деревини липи, це сприятиме дуже швидкому загоєнню ран .

Грип, бронхіт, застуда, хвороби горла

Змішати одну частину кори липи, 2 частини кори дуба, 2 частини квіток липи, 3 частини ромашки аптечної. Одну столову ложку суміші залити склянкою гарячої води, після чого поставити на вогонь і почекати, поки рідина не почне закипати . Проварити не більше п’яти хвилин на слабкому вогні. Процідити. Додати одну-дві ложки меду. Полоскати горло раз на годину до тих пір, поки не стане краще.

Геморой, опіки, подагра

Молоду кору липи можна використовувати як компреси, примочки і тампони.

Кому не можна вживати липу

Не можна чаєм з липи замінювати всі інші прийоми чаю, так як ці квітки використовуються не просто для аромату, а як ліки.

Якщо випити багато липового чаю, то не виключено, що буде сильне навантаження на серце, що призведе до перезбудження нервової системи.

Намагайтеся дотримуватися золотої середини і пийте липовий чай в міру та у своє задоволення.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *