П’ять порад для гарного врожаю цибулі

П’ять порад для гарного врожаю цибулі

Цибулю вирощують практично на кожному городі. Однак не завжди ця культура щедро родить. Наші поради допоможуть вам отримати гарний врожай.

Любить пухкі грядки

Для вирощування цибулі підходять тільки родючі легкі і середні суглинки. Цибуля любить тепло і сонце. Важливо не допускати утворення ґрунтової кірки. Нерідко городники помічають її тільки товсту і суху, коли шкоди врожаю вже завдано. Оптимальний варіант – рихлити грядки після кожного дощу або поливу. Це дозволяє зберегти вологу, а також забезпечити коріння і корисні ґрунтові мікроорганізми необхідним їм киснем. Запобігти утворенню ґрунтової кірки допоможе мульчування поверхні ґрунту навесні низинним торфом шаром 1,5-2 см, а влітку – свіжоскошеною газонною травою. Повертати на те саме місце цибулю потрібно не раніше, ніж на третій рік. 

Проріджуйте рослини

Ця операція дуже важлива, якщо цибулю на ріпку вирощують з насіння. У цьому випадку рослини обов’язково потрібно прорідити, коли у них сформується по 3-4 листки, аби досягти інтервалу між ними в 4-5 см. А ось підгортати цибулю не треба – це уповільнює визрівання цибулин.

Підживляємо і оберігаємо від грибків

Якщо наростання пера йде повільно, цибулю можна підживити: на 10 л води 1 склянка коров’яку або пташиного посліду, 1 столову ложку мінеральних добрив. Через 2 тижні підгодівлю можна повторити. Втретє підживлюють, коли цибулини стануть розміром в горіх. Коли перо цибулі досягне висоти 15 см можна провести профілактичну обробку проти грибкових захворювань: в 10 л води розводять 1 чайну ложку мідного купоросу і 1 столову ложку рідкого мила. Розчином обприскують листя (0,5 л на 1 кв.м).

Не пригинайте листя

Іноді городники пригинають листя цибулі, вважаючи, що це прискорить дозрівання врожаю. Однак цей прийом не тільки неефективний, але й дуже шкідливий! Механізм розвитку рослини ріпчастої цибулі такий: до пори, до часу нове листя наростає всередині помилкового стебла. Коли цикл формування листя завершується, то порожнина всередині помилкового стебла залишається незаповненою, після чого рослини вилягають природним чином. Якщо ж насильно пригинати ще зростаючу цибулю до землі, то листочок всередині помилкового стебла зламається. Для рослин це дуже шкідливо – нерідко після цього вони загнивають. Тому не пригинайте цибулю, а дочекайтеся, коли вона поляже сама. Якщо це відбувається не одночасно, краще прибрати стоячі рослини пізніше – більшість із них дозрівають.

Морква дуже корисна

Рекомендується висаджувати цибулю поряд з морквою. Таке сусідство відлякує цибульну муху. У свою чергу цибуля відлякує морквяну муху, що є дуже зручним. Категорично рекомендується виключити з добрив свіжий гній і хлористий калій. Вони сильно зменшують врожайність цибулі. Важливо, щоб у ґрунті був присутній фосфор.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *