Рятувальники застерігають тернополян не виходити на лід: небезпечно для життя

Рятувальники застерігають тернополян не виходити на лід: небезпечно для життя

На водоймах Тернопільщини склалась вкрай небезпечна ситуація. У зв’язку з плюсовою температурою льодовий покрив втратив міцність, став тонким та ламким. Виходити на лід зараз небезпечно для життя. Тож зимова риболовля або ігри на льоду можуть мати небезпечні наслідки.

«Пам’ятайте, міцним вважається лід, якщо його товщина не менше 12 см (для однієї людини) і він має синій чи зелений відтінок. Якщо ви все ж ступили на лід і на ньому з’явилися тріщини – в жодному разі не продовжуйте свій рух. Відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Не вживайте спиртних напоїв перед виходом на лід. Якщо ви провалилися під кригу, широко розкиньте руки по краях і так утримуйтеся, щоб не зануритися з головою під воду. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми, і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли, адже там міцність льоду вже перевірена.

Якщо провалився під лід хтось інший, найперше – викличте рятувальників за номером «101». Доки вони їдуть, спробуйте допомогти самі. Візьміть довгу палицю, дошку або мотузку. Широко розкинувши руки, підповзіть до ополонки. За 3-4 метри до потерпілого протягніть йому палку або мотузку. Витягнувши потерпілого, повзком переберіться на берег та викличте «швидку» за номером «103», – наголосили у пресслужбі ГУ ДСНС України в області.

Головне управління ДСНС України у Тернопільській області закликає громадян, для запобігання нещасних випадків проявити здоровий глузд та утриматись від виходів на кригу, оскільки кожен крок по ній може стати останнім.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *