Що треба знати про порядок стягнення аліментів

Що треба знати про порядок стягнення аліментів

Правовими підставами стягнення аліментів є заява платника аліментів, договір про утримання дитини, укладений між батьками, або рішення суду про стягнення аліментів.

Добровільна сплата коштів на дитину 

Один із батьків може подати за своїм місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії заяву про нарахування аліментів на дитину, вказавши розмір та строк. Заява подається особою, яка буде сплачувати аліменти, а не особою, на користь якої сплачуються аліменти. Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

Договір про сплату аліментів

Батьки можуть укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому узгоджують форму, в якій сплачуються аліменти, періодичність та способи. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Стягнення аліментів у судовому порядку

Якщо досягти угоди між батьками про добровільне відрахування неможливо, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

У разі видачі судом виконавчого документу, стягувач може самостійно надіслати його за місцем роботи боржника чи отримання ним пенсії, стипендії та інших доходів із заявою про здійснення відрахування аліментів або направити виконавчий документ до органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцем знаходження його майна для виконання рішення в примусовому порядку.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *