Щоб гарно квітли гладіолуси

Щоб гарно квітли гладіолуси

Для цього важливо за ними добре доглядати не тільки у вегетаційний період, але й вчасно викопувати цибулини, правильно їх обробляти й зберігати.

Повністю бульбоцибулини дозрівають через 40-50 днів після цвітіння, звичайно це – вересень. У цей період їх викопують. Якщо вчасно цього не зробити, то сира погода з перепадами температур буде сприяти розвитку хвороб, більшість яких не лікуються. Збирання починають із сортів, які перецвіли першими. Стебло обрізають дощенту або залишають невеликий пеньок. Зібрані цибулини сушать на сонці в гарну погоду близько трьох днів. Потім їх протруюють у міцному розчині марганцівки протягом пів години або годину й добре висушують.

Зберігають посадковий матеріал при температурі 5-7 градусів і 70% вологості повітря. До морозів зберігати можна на лоджії, загорнувши в газету й уклавши в картонні ящики. Потім переносять у холодильник, помістивши в поліетиленові пакети з отворами внизу, попередньо загорнувши в газету. Раз на місяць цибулини перевіряють, видаляючи хворі й підсушуючи вологі.

About The Author


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares