Щоб цибуля вродила

Щоб цибуля вродила

Хоч цибуля-сіянка, як її називають в народі, морозостійка, та все ж середньодобова температура для її посадки повинна бути на рівні 10 градусів тепла. Тоді і земля прогріється цілком достатньо.

1. Перед тим, як садити цибулю, бажано її просушити при невеликій температурі – можна на батареї, але не в духовці. Можна просто на сонці. Тоді цибуля не піде в стрілку, а буде збирати соки для цибулини-ріпки.

2. Досвідчені садівники буквально за півгодини-годину перед посадкою замочують цибулю в міцному розчині марганцівки. Звичайно, розчин не повинен бути зовсім чорним, скоріше малинового кольору. Це потрібно для того, щоб знищити випадкову інфекцію, гниль і шкідників, які могли зачаїться між шарами “одежинок”.

3. Як правило цибулю-сівок починають садити в досить теплу землю – оптимальна температура для посадки 12 градусів.

4. Цибулинки вдавлюють денцем вниз у вологий грунт на таку глибину, щоб верхівка була врівень з грунтом. Це приблизно 2-3 см. Якщо буде глибше, то розвиток цибулі сповільниться. Якщо, навпаки, дрібніше, то корінню може не вистачити для нормального розвитку поживних речовин і цибуля просто загине.

5. Оптимальна відстань між рядами – 20 см, між самими цибулинами в ряду – приблизно 8-10 см.

6. Після посадки грядку бажано замульчувати торфом або тирсою, щоб довше зберегти вологий верхній шар грунту і вберегти цибулинки від прямих сонячних променів.

7. Як тільки з’являться перші верхні листочки, сівок, як і яровий часник, потрібно підживити коров’яком, розведеним водою у співвідношенні 1: 1.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *