На кого працює український політикум? На пересічного громадянина? На державу? Якби ж то…
Так ось, парламентарі нинішнього скликання зареєстрували аж сім тисяч проектів і постанов. Але, як виявилося, із 4,5 тисяч законопроектів, які розглянула Рада громадських експертиз при комітеті з питань запобігання та протидії корупції, 362 виявилися такими, що містять корупційну складову.
Хто зареєстрував найбільше корупційних законопроектів? Як розповіла «Експресу» керівник Ради громадських експертиз Тетяна Хутор, переважну частину таких документів подали представники «Блоку Петра Порошенка» – вони спробували провести 134 законопроекти. Друге міссце у «рейтингу» в «Опоблоку» – 90. «Народний фронт» посідає «почесне» третє місце із 70 згаданими законопроектами.
Серед депутатів сумнівним лідером став колишній «регіонал», а нині позафракційний Євген Мураєв – 28 проектів. Далі розташувалися: «опоблоківець» Вадим Рабінович, Антон Яценко з групи «Відродження» і Михайло Довбенко з «БПП». Вони подали по 10 занопроектів із корупційною складовою. Олександр Вілкул з «Опоблоку» зареєстрував вісім таких проектів. Стільки ж Анатолій Матвієнко та Іван Вінник із «БПП». «Опоблоківка» Наталія Королевська зареєструвала шість корупційних ініціатив. «Фронтовик» Сергій Пашинський – п’ять.
Що приховують «корупційні» законопроекти? Можливість невиправдано надати комусь податкові пільги. Часто йдеться про звільнення від боргів деяких державних підприємств. Депутати дозволяють окремим банкрутам-підприємствам існувати й витрачати гроші платників податків. Іноді намагаються створити якийсь орган із розмитими повноваженнями та інше.
Природньо, що багато нинішніх власників владних мандатів захочуть їх отримати знову. Наступні вибори президента та парламенту, прогнозує експерт з управління репутацією Борис Тізенгаузен, будуть найжорсткішими в історії незалежної України. В інтерв’ю «Апострофу» він, зокрема зазначив: «Прийдешні вибори будуть найбруднішими за всю історію України. Такої кількості компромату, який готується зараз до вкидання, не було на жодних виборах».
Виборча кампанія у нас відбувається за двома напрямками: «я хороший» і «він поганий». «Я хороший» нині не зможе сказати практично жодна політична сила. А ось сказати «він поганий» можуть майже всі, оскільки накопичилися гори компромату.
У війні компроматів політсили активно використовуватимуть соціальні мережі, аналітиків, політологів, блогерів, електронні ЗМІ, телебачення. Медійний ринок скуповують вже, зокрема ТВ-канали і радіостанції. Також купують і створюють сайти. Сітки з десятків і сотень таких сайтів будуть задіяні у цій так званій війні. «Чекаємо просто пекельного «мочилова», – наголосив Тізенгаузен.
Тож чесної політики українцям наразі чекати годі. Як і справедливості.
Судіть самі. Корупція в Україні процвітає, а голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак отримала у вересні 211946,38 гривень зарплати. Як повідомляють «Українські новини», посилаючись на відповідь від НАЗК, із цієї суми 107,2 тисячі матеріальної допомоги – на оздоровлення. Держава дбає про здоров’я чиновників, депутатів? А життя і здоров’я простого українця не варте нічого. «Слуги» просто взяли народ під ноги…