Смачний кетчуп і аджику приготуймо цього літа

Смачний кетчуп і аджику приготуймо цього літа

Під гарячим серпневим сонцем дозрівають помідори та перець. На грядках уже виросли морква і цибуля. Усі ці овочі так хочеться зберегти до холодної зими. Тож берімося до роботи. Пропонуємо вам цікаву добірку смачних рецептів кетчупів і аджики, щоб завжди мати під рукою корисний соус для страв без жодної «хімії» і барвників.

Класичний домашній кетчуп

Потрібно: 2,5 кг помідорів, 0,5 склянки цукру, 2 бутони гвоздики, 20-25 горошин чорного перцю, 2 ст. л. 9% оцту, 0,5 ст. л. солі, зелень (базилік, петрушка, кріп тощо) – за смаком.

Приготування: ретельно вимити томати, вирізати у них плодоніжки і нарізати дрібними шматочками. Засипати в каструлю і довести до кипіння. З цього моменту варити ще 20 хвилин на середньому вогні, прикривши каструлю кришкою. Дати суміші трохи охолонути, а потім протерти  її через сито, щоб отримати однорідну томатну масу, яку знову вилити в каструлю і поставити на середній вогонь, де вона повинна варитися уже без кришки протягом однієї години до загусання. З марлі зробити невеликий мішечок, у який скласти всі спеції, а потім його опустити в киплячу масу, посолити, додати оцет і цукор. Після цього все добре перемішати, зачекати 10 хвилин і спробувати на смак. Якщо необхідних спецій вистачає, то кетчуп розлити у попередньо простерилізовані банки і закатати стерильними кришками.

Домашній кетчуп до шашлику

Потрібно: 5 кг помідорів, 300 г солодкого або болгарського перцю, 500 г ріпчастої цибулі, 200 г цукру, 1-2 ст. л. солі, 2 ч. л. перцю чилі, 0,5 склянки столового оцту.

Приготування: помити помідори, перець та цибулю. Перці очистити від насіння. Помідори опустити в окріп і варити протягом 5 хвилин. Дістати помідори і опустити їх у миску з холодною водою. Таким чином з помідорів легше буде зняти шкірку. Нарізати помідори шматочками і покласти в миску. Цибулю та перець порізати великими шматками. Помідори, перець і цибулю перекрутити на м’ясорубці або змолоти в блендері. Потім ці овочі  перекласти в каструлю, додати цукор, сіль і перемішати. Поставити каструлю на вогонь і довести до кипіння. Варити суміш близько 30 хвилин. Додати перець чилі і продовжити варити, поки суміш не загусне. Вимкнути вогонь і помішувати суміш ще кілька хвилин. Розлити у банки і закрити. Кетчуп готовий!

Домашній кетчуп з яблуками

Потрібно: 2,5 кг помідорів, 10 горошин чорного перцю, 4 шт. солодкого перцю, 4 цибулини, 4 середніх кислих яблука, 0,5 склянки цукру, 0,5 ч. л. оцтової есенції, сіль, кориця, гвоздика – за смаком, 4 зубці часнику.

Приготування: всі овочі і фрукти помити, очистити яблука від серцевини, а перець від насіння. Відокремити помідори від плодоніжки і розрізати.  Потім всі овочі, крім часнику, пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері. Всю цю суміш перелити в каструлю і поставити на вогонь. Після того, як овочева суміш закипить, зменшити вогонь і продовжити варити, поки вся маса не зменшиться на третину. Тоді додати цукор, дрібку солі, дрібку кориці і трохи гвоздики, проварити ще 15 хвилин, а за 5 хвилин до зняття з плити покласти в каструлю подрібнений часник. Готовність визначається за густотою консистенції. Далі кетчуп необхідно охолодити, а потім ретельно протерти через сито, додати оцет і все добре перемішати. Готовий соус можна розкласти у  простерилізовані банки і закрити на зиму або відразу після охолодження подавати до столу!

Пікантний кетчуп

Потрібно: 2 кг помідорів, 1 кг червоного болгарського перцю, 0,5 кг моркви, 0,5 кг цибулі, 0,2 кг томатної пасти (без солі), 0,15 л олії, 150 г  перцю чилі, 100 г часнику, 70 мл яблучного оцту (6%), 80 г цукру, сухий базилік, імбир, мелений коріандр – до смаку, 50 г кукурудзяного крохмалю, 1 л води, 20 г солі.

Приготування: почистити моркву, перець і цибулю, пропустити овочі через м’ясорубку. Додати базилік, 200 г води і потушкувати 10 хв. Перемолоти через м’ясорубку томати, гострий перець, часник і додайте суміш до овочів, що тушкуються. Все разом потримати на вогні ще 10 хв. Розвести томатну пасту в 700 г води і теж додати до овочів. Потушкувати ще 10 хв. Коли маса захолоне, треба протерти її через сито і пюре, що утворилося, змолоти у блендері. Додати спеції, олію, оцет, сіль і цукор. Довести до кипіння і проварити 7 хв. У 100 г води розвести крохмаль і влити його тонкою цівкою в соус, постійно помішуючи. Проварити ще декілька хвилин і можна розливати у банки.

Аджика з хроном

Потрібно: 3 кг помідорів.1 кг болгарського перцю червоного товстостінного. 300 г коренів хрону, 1 скл. очищених зубців часнику, 4–5 шт. перцю гострого (за бажанням), сіль – за смаком. Можна додати олію і цукор.

Приготування: помідори помити і скласти в миску. Почистити часник і перець, а гострий перець залишити з насінням і перегородками, нічого не видаляти. Коріння хрону помити і почистити. Пропустити через м’ясорубку всі підготовлені овочі. Щоб перемолоти корені хрону, потрібно на м’ясорубку одягнути цупкий поліетиленовий пакет, зав’язати його міцно, щоб не залишалося щілин. Перемелений хрін буде падати в пакет, що вбереже ваші очі і ніс від сильного печіння. Всі овочі помістити в одну велику миску, додати сіль, цукор, олію за смаком, добре розмішати.

Аджику розкласти по банках, закрити звичайними поліетиленовими кришками. Вона чудово зберігається в холодильнику кілька місяців.

Особлива аджика

Потрібно:  2,5 кг помідорів, 500 г солодкого перцю, насіння видалити,150 г гіркого перцю, насіння видалити, 150 г часнику, почистити, 250 г кореня хрону, почистити, 0,5 склянки солі,1 скл. цукру, 1,5 скл. яблучного оцту.

Приготування: помідори, перці та хрін порізати великими шматками і разом з часником змолоти до однорідної маси, в комбайні або на м’ясорубці.

До слова, помідори можна не чистити від шкірки. А насіння з помідорів видаліть. Виходить менш водяниста і більше концентрована консистенція.

Овочеву масу перемішати, додати сіль, цукор і яблучний оцет. Добре перемішати і розлити по чистих стерилізованих банках. Аджика готова до вживання.

Кетчуп… з корицею

Потрібно: 4 кг стиглих помідорів, 1 кг яблук, 1 кг цибулі, 190 мл оцту 9% (звичайного столового спиртового), 2 ч. л. червоного гострого перцю, 1 ч. л. чорного меленого перцю, 2 ч. л. кориці, 200 г цукру, 200 г гострої гірчиці, 2 ст. л. солі.

Приготування: у помідорах зробити надріз хрестиком зверху і опустити в киплячу воду на кілька секунд, потім швидко сполоснути під холодною проточною водою і зняти шкірку. Яблука почистити, видалити серцевину.

Помідори, яблука і цибулю змолоти в м’ясорубці (можна у блендері). Помістити у велику каструлю, довести до кипіння і зменшити вогонь.

Варити на середньому вогні одну годину. Піну можна не знімати. Додати інші інгредієнти, перемішати (або збити блендером), довести до кипіння і розлити по пляшках або банках. Закрити стерилізованими кришками. Банки тепло загорнути і залишити до охолодження. (Можна не перевертати. Якщо соус в пляшках, тоді є великий ризик, що вони попадають через нестійкість). Зберігати такий домашній кетчуп можна до 8 місяців.

Домашній кетчуп

Потрібно: 4 кг помідорів, 10 перчин, 0,5 кг яблук, 0,5 кг цибулі, 2 гіркі перчини. Спеції: 10 горошин чорного перцю, 10 горошин духмяного перцю, 10 шт. гвоздики, 10 шт. лаврового листка, 1 ч. л. перцю, 2 ст. л. солі, 300 г цукру, 200 г оцту, 4 ст. л. крохмалю, 1 гол. часнику.

Приготування: помідори, перець, цибулю, яблука порізати на 4 частини. У марлевий мішечок зав’язати спеції і кинути у каструлю. Все це варити дві години. Зняти масу з вогню і перемолоти у комбайні, перетерти на ситі. Додати сіль, цукор, оцет, крохмаль, подрібнений часник і варити ще 20 хв. Додати спеції, оцет за смаком і часник лише 4 зубці, щоб не був надто гострий. Крохмаль додавати, залежно від консистенції, приблизно 2 ст. ложки.

Кетчуп зі сливами

Потрібно: 1кг помідорів, 500 г слив, 3 ст. л. цукру, 1,5 ч. л. солі, 1 ч. л. італійських трав, 150 г цибулі, 3 ст. л. олії.

Приготування: щоб приготувати домашній кетчуп, потрібно взяти помідори, сливи, цукор, сіль, чорний мелений перець, сухі ароматні трави, рослинну олію.

На помідорах зробити хрестоподібні надрізи. Залити їх окропом на 2 хвилини. Одразу після цього гарячу воду злити та залити томати холодною на 1-2 хвилини. Зняти шкірку. Від різкого перепаду температур вона буде легко відшаровуватися. Розрізати помідори навпіл, вирізати плодоніжку. Нарізати помідори великими шматками. Сливи розрізати навпіл, дістати кісточку, м’якоть подрібнити. Якщо у сливах є зіпсовані місця, обов’язково вирізати їх.

Цибулю нарізати кубиком і обсмажити на рослинній олії. Викласти туди помідори та смажити 7-10 хвилин. Додати сливи. Продовжувати обсмажувати, поки томати і сливи не стануть м’якими. Це, приблизно, 10 хвилин. Час від часу помішувати для рівномірного розподілення тепла. Тепер довести овочі до стану пюре в блендері. За відсутності блендера можна скористатися м’ясорубкою з невеликою решіткою, хоч це вимагає більше часу. Використовувати м’ясорубку потрібно, якщо вам подобається кетчуп із маленькими шматочками томатів та слив.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *