Про урожай полуниць подбайте у серпні

Про урожай полуниць подбайте у серпні

Догляд за полуницею після збору врожаю у серпні – основа врожаю майбутнього року. У цей час наступає друга хвиля нарощування листя, а також закладка нових квіткових бруньок. У ріжках відкладаються живильні речовини, які рослини садової суниці будуть витрачати наступного року на утворення ягід. Старе листя, що виконало свою функцію, починає відмирати, з’являється велика кількість вусів.

Акуратно обріжте все старе листя, намагаючись не пошкодити серденька й молоді листочки. Це зручніше зробити, якщо садова суниця різних сортів на ваших грядках підібрана за строками плодоносіння, і сорти однакових строків згруповані по рядах. Ранні сорти можна обробляти першими, поки не з’явилося молоде листя. У той же час більш пізні сорти ще продовжують плодоносити. Не варто спізнюватися із цією процедурою, тому що з відростанням молодого листя вам знадобиться більше часу й ретельності. До того ж, хвороби та шкідники, що з’явилися за сезон на старому листі, встигнуть перейти на нове.

Видаліть засохле за сезон листя й усі рослинні залишки з ваших посадок: на них теж залишаються збудники хвороб. Якщо помітите, що молоді листочки полуниці, які відростають, зморщуються, деформуються, це значить, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть суницю будь-яким препаратом від кліща (акарицидом).

Ретельно розпушіть ґрунт у міжряддях на глибину 10 см. Безпосередньо біля кущів рихлити глибоко не можна, щоб не ушкодити кореневу систему. У полуниці вона розташовується поверхово. Під час розпушування злегка підсапуйте кущики, щоб придаткове коріння, що відросло в цей час на ріжках полуниці, опинилося під шаром ґрунту.

Підживіть полуницю. Адже в цей період вона набирає силу для наступного плодоносіння й дуже вимоглива до  запасу живильних речовин. Для цього внесіть у ґрунт повне мінеральне добриво з мікроелементами. Розрахунки: 20-30 грам на 1 квадратний метр. Найкраще для цього підійдуть спеціальні добрива для полуниці, що містять усі необхідні елементи у збалансованому вигляді. Дуже гарний результат дає внесення перегною, який не тільки вдобрює ґрунт, але й значно поліпшує його структуру. Після внесення добрив закрийте їх у ґрунт. До кінця сезону тримайте ґрунт у вологому стані, поливаючи рідко, але рясно. Вирізайте вуса, що заново відростають, – плодоносіння на майбутній рік буде набагато слабшим, якщо кущ буде витрачати силу на утворення дочірніх розеток, а не квіткових бруньок. Потужне молоде листя взимку прикриває кущ полуниці і сприяє більш успішній зимівлі.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *