Від капустяних шкідників вбереже кріп і оцет

Від капустяних шкідників вбереже кріп і оцет

Якщо капусту облюбували шкідники – не поспішайте братися за хімічні препарати

Якщо шкідник не сильно поширився по капусті, то можна обійтися і без хімічних препаратів, використовуючи екологічні способи боротьби. Наприклад, личинок і гусениць білану збирають вручну. Не дуже приємно, зате безпечно для рослин, а в остаточному підсумку і для нас самих. Крім того, на капустяну грядку сіють кріп. Аромат кропу привертає комах, які знищують личинок білану.

Якщо ж метелики продовжують витися над капустою, наливають 2 склянки столового оцту (9%) в 10-літрове відро води й обприскують цим розчином рослини. Білан не любить їдкого запаху оцту й облітає оброблені грядки стороною. Тільки обприскувати потрібно в безвітряну погоду, коли немає дощу, і особливо ретельно необхідно обробляти нижню частину листя – саме там любить відкладати яйця білан.

Метеликів приборкає валеріанка

Є один дуже давній, але й дуже ефективний народний метод боротьби з метеликом капусницею, блішками, попелицею та іншими капустяними шкідниками на основі валеріанки.

Потрібно в 3-літрову банку з водою вилити флакончик валеріанки (25 мл), додати 1 ст. л. рідкого мила й ретельно перемішати. Обприскувати таким розчином капусту за літо можна до трьох разів, останній – за місяць до збору врожаю. Переваги методу полягають у тому, що найсильніший запах валеріанки перебиває аромат капусти, та й мило для комах – згубне.

Ефект від такої обробки ви помітите відразу ж після першого обприскування – блішки зникнуть, метелики капусниці будуть пролітати повз. Капуста буде рости й радувати око. Але в цього методу є один дуже серйозний недолік: валеріана може привернути на ваші капустяні грядки котів. Урятувати капусту від чотирилапих улюбленців можна, змивши розчин з рослин.

Від гусені врятує лопух

Найзвичайнісінький лопух допоможе позбутися гусениць на капусті. Зберіть лопушини, наріжте їх. Пересипте у відро – здрібнена маса повинна займати приблизно 1/3. Залийте водою, настоюйте 3 дні. Потім настій злийте в пляшку з пульверизатором. Обприскайте капусту, через тиждень повторіть обробку. Достатньо зробити не більше 4 процедур. Це зовсім безпечний і перевірений спосіб порятунку від гусениць на капусті.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *