Сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці – найбільше свято у Бога

Сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці – найбільше свято у Бога

Після Великодня і Різдва Христового саме Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається найбільшим святом. Його назва означає «блага звістка», яку отримала Діва Марія від янгола про непорочне ага зачаття.

Про походження цього великого церковного свята можна дізнатися в Євангеліє від Луки. Відомо, що до Діви Марії, яка вела благочестиве життя зі своїм чоловіком Йосипом, прибув архангел Гавриїл. Ангел розповів жінці, що скоро вона народить Ісуса Христа, який стане Спасителем людства.

Водночас Марія залишалася у шлюбі незайманою. Тому вона не могла зрозуміти, як зможе завагітніти. Ангел відповів на це, що зачаття буде непорочним і від Святого Духа. Тоді Діва Марія прийняла волю Господа і завагітніла.

За новим церковним календарем православні віряни відзначають одне з головних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня за новим стилем (7 квітня – за старим). 

Вірянам рекомендують у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, як і в інші великі християнські події, відкласти всі свої справи, піти до храму й помолитися. У Богородиці просять миру, благополуччя, міцного здоров’я і захисту від хвороб, допомоги в справах, прощення гріхів та дякують за отримані блага.

У цей час триває Великий піст, але згідно з церковним уставом, дозволяється трохи послабити його правила, додавши до раціону рибу та морепродукти, гарячі страви з олією, вино.

За народним віруванням, у день Благовіщення сам Бог благословляє землю і все, що на ній росте.

Кажуть, що Благовіщення – найбільше свято у Бога, цього дня навіть грішників у пеклі не мучать.

Працювати у свято небажано, церква радить вірянам відкласти мирські справи, щоб присвятити день Богу. Як каже народна приказка – на Благовіщення птах гнізда не в’є і дівка косу не плете.

Не можна одружуватися, оскільки свято завжди випадає або на Великий піст, або на Світлу седмицю, коли вінчання не відбуваються.

Благою справою вважається подати милостиню, пройти повз того, хто просить, – гріх.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *