Сьогодні – одне з найважливіших християнських свят – Успіння Пресвятої Богородиці

Сьогодні – одне з найважливіших християнських свят – Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста). Останнє двонадесяте свято церковного року і одне з найважливіших християнських свят. Це свято присвячене дню, коли Божа Матір завершила своє земне життя і перейшла до Царства Небесного. За християнською традицією, це не називається смертю, а успінням, або засинанням, бо Діва Марія померла уві сні і через три дні воскресла, після чого була піднесена на небо.

Успіння Богородиці має глибокий духовний і символічний сенс. Це свято показує, що Марія була не тільки матір’ю Ісуса Христа, але й Його першою ученицею, яка слухала Його слова і зберігала їх у своєму серці. Вона була прикладом віри, любові, покори і служіння Богові. Вона також була обраною Богом для особливої місії – стати Матір’ю Божою і посередницею між людьми і Богом. Вона стала першою людиною, яка досягла повного об’єднання з Богом і взяла участь у Його славі.

Успіння Богородиці також має практичне значення для християн. Це свято нагадує нам про наше призначення – жити для Бога і прагнути до Нього. Марія є нашою заступницею і захисницею, яка молиться за нас і допомагає нам у скрутних часах. Вона є нашою Матір’ю, яка любить нас і турбується про нас. Вона є нашим зразком, який вчить нас бути послушними Богові і виконувати Його волю.

У цей день християни вшановують Успіння Богородиці різними способами. Зазвичай, ходять до церкви, де служаться особливі богослужіння. Моляться до Марії, просячи її заступництва і захисту і також читають Святе Письмо, сповідаються і приймають Святе Причастя. Деякі християни також дотримуються посту перед святом або протягом двох тижнів, які йдуть перед ним.

До наших днів дійшли народні прикмети на Успіння Пресвятої Богородиці:

На Першу Пречисту починається молоде бабине літо.

Яка Перша Пречиста – така й осінь. Якщо на Успіння 28 серпня дощовий день, то осінь буде сльотою, мокрою, холодною. Якщо світить сонце – чекайте погожої, теплої та сухої погоди восени.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *