Тефтелі з індички
Потрібно: 700 г філе індички, 4 ст. л сметани, 4 ст. л помідорів у власному соку, сіль і спеції за смаком, цибулина, морквина, 1 скл. рису, базилік сушений за бажанням, 1 ст. л. оливкової олії, 400 мл води.
Приготування: попередньо рис необхідно відварити. Він повинен вийти розсипчастим. Розігріти сковороду і змастити оливковою олією. Цибулину подрібнити за допомогою ножа. Моркву необхідно натерти на крупній тертці і відправити овочі на сковороду. Коли овочі обсмажили, додати помідори у власному соку (також можна використовувати томатну пасту), перемішати і дати постояти під закритою кришкою. Фарш з індички змішати з рисом, додати сушений базилік, перець, сіль, а також яйце, щоб тефтелі не розвалилися. Вимішати інгредієнти. У каструлю налити води і додати сметану (15% жирності), добре розчинити, щоб не залишалося грудочок. Тепер можна формувати тефтелі. Змочити руки водою і катати кульки середнього розміру. Відправити тефтельки в каструлю і додати зажарку з овочів. Солити можна за смаком. Залишити на малому вогні на 40 хвилин. Тефтельки з індички готові!
Курячі відбивні «Франчезе»
Потрібно: 0,5 кг курячого філе, 130 г борошна, 1 ч. л. часникового порошку, 4 яйця, 2 ст. л. пармезану, 2 ст. л. подрібненої петрушки, 4 ст. л. вершкового масла, 4 ст. л. оливкової олії, 4 зуб. часнику, 300 мл бульйону, 150 г білого сухого вина.
Приготування: куряче філе нарізати й відбити. Кожен шматочок повинен бути завтовшки близько 0,5 мм. Далі приготувати суміші для панірування. Для борошняної суміші в борошно додати часниковий порошок, сіль, перець. Відсипати від неї дві столові ложки на приготування соусу. Для яєчної суміші розмішати 4 яйця з сіллю, перцем, пармезаном, подрібненою петрушкою.
На сковороді розігріти вершкове масло (2 ст. л.) з оливковою олією. Обкачати кожен шматочок м’яса спочатку в борошняному паніруванні, потім у яєчному й викласти на гарячу сковороду. Обсмажувати по три хвилини з кожного боку.
Закінчивши обсмажувати все м’ясо, в олію, що залишилася на сковороді, додати подрібнений часник (4 зубчики), перець і ще 2 ст. л. вершкового масла. Через три хвилини обсмажування додати 2 ст. л. борошна, а ще через дві хвилини: сік лимона, курячий бульйон та біле вино. Соусом полити биточки перед подачею й посипати петрушкою.
Куряче філе в сметанному соусі
Потрібно: 700 г курячого філе, 2 цибулини, 2 зубки часнику, пучок зелені, 200 мл сметани, 1 ст. л. борошна, 2 ст. л. олії, щіпка карі, щіпка коріандру, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком, 100 мл бульйону.
Приготування: куряче філе промити, обсушити і порізати великими порційними шматочками. Цибулю дрібно порізати. Подрібнити зелень. Часник пропустити через часничницю. Цибулю спасерувати у сотейнику на олії 5 хвилин. З’єднати борошно з сіллю і спеціями і в цій суміші обваляти шматочки курячого філе. Додати куряче філе у сотейник до обсмаженої цибулі і продовжувати готувати на великому вогні, періодично перевертаючи шматочки, до появи золотистої скоринки – приблизно 5 хвилин. Потім посипати зеленню і часником. Сметану розвести бульйоном (м’ясним або овочевим), влити у м’ясо, зменшити вогонь, накрити кришкою і томити на слабкому вогні 10 хвилин. Подавати куряче філе в сметанному соусі гарячим із картопляним гарніром і свіжими овочами.
Качка з яблуками
Потрібно: 1 качка, 500 г яблук, 100 г вершкового масла, сіль та спеції за смаком
Приготування: яблука очистити і дрібно нарізати. Нафарширувати ними підготовлену качку, зашити, посолити, поперчити. Покласти фаршировану качку в гусятницю, полити вершковим маслом і запекти в духовці. Перед подачею на стіл качку посипати зеленню петрушки.
Гусак смажений
Потрібно: 1 гусак, 1 кг кисло-солодких яблук, сіль та спеції.
Приготування: тушку молодого гусака підготувати і натерти сіллю. Яблука розрізати навпіл, вирізати серцевину. Частиною яблук начинити гусака, зашити його, покласти на деко спинкою вниз, додати води і смажити в духовці до готовності, часто поливаючи рідиною з дека. Решту яблук спекти разом з гусаком і вийняти з духовки. Печеного гусака розділити на шматки, подавати з печеними яблуками та картоплею.
Птиця тушкована
Потрібно: 500 г качки або гуски, 1 морква, 1 цибулина, 1 корінь петрушки, 0,5 скл. сметани, 1-2 ст. ложки вершкового масла, лавровий лист, сіль, перець.
Приготування: підготовлену тушку качки або гуски розрізати на порційні шматки, обсмажити до рум’яного кольору, перекласти в сотейник. До половини залити гарячою водою, жиром і соком, що виділився в процесі приготування, додати лавровий лист, мелений перець, очищені, дрібно нарізані: моркву, петрушку, цибулю і тушкувати до готовності під закритою кришкою, додавши наприкінці сметану і сіль. При подачі на стіл на гарнір подати варену картоплю або картопляне пюре і полити соком, в якому тушилося м’ясо.
Курячі котлети з вівсяними пластівцями
Завдяки використанню вівсяних пластівців у цих котлетах не потрібні ні яйця, ні картопля, вони чудово тримаються, не розсипаються і виходять дуже ніжними і соковитими.
Потрібно: 500 г курячого фаршу, 100 мл молока, 70 г вівсяних пластівців, 50 г панірувальних сухарів, 1 цибулина, 2 зубки часнику, 3 ст. л. олії, мелений коріандр за смаком, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком, 50 мл бульйону (або води).
Приготування: цибулю дрібно порізати. Часник пропустити через часничницю. З’єднати курячий фарш, цибулю, часник, вівсяні пластівці, молоко, спеції, посолити і перемішати. Накрити фарш харчовою плівкою і поставити у холодильник на 40-60 хвилин. Сформувати невеликі котлети і панірувати їх у сухарях. Обсмажити вівсяно-курячі котлети на сковороді в розігрітій олії з обох боків до золотистої скоринки приблизно по 5 хвилин. Влити гарячий бульйон, накрити кришкою, зменшити вогонь і тушкувати до випаровування рідини 7-10 хвилин.
Рецепт домашнього супу з качки
Потрібно: м’ясо качки – 400 г, картопля – 0,5 кг, морква – 1 шт., цибуля – 1 шт., помідори – 3 шт., сметана – 50 г, зелень – 2 пучки, сіль 1-1,5 ч. л., перець чорний мелений – 0,25 ч. л., вода – 1,5-2 л.
Приготування: порізати качку на порційні шматки. Залити гарячою водою, довести до кипіння, додати сіль. У підсоленій воді відварити качку майже до готовності, періодично знімаючи з бульйону піну. Час варіння залежить від м’яса (1-1,5 години). Цибулю очистити і нарізати кубиками. Моркву помити, очистити і нарізати дрібними кубиками. Картоплю помити, почистити і нарізати крупно. За 30 хвилин до готовності качки (через 30-60 хвилин після початку варіння) додати нарізану кубиками моркву, нашатковану цибулю. Варити на слабкому вогні 10 хвилин. Додати картоплю і варити ще 15 хвилин. Влити сметану, довести все до кипіння. Нарізати помідори. У готовий суп покласти помідори, заправити сіллю і перцем. Подрібнити зелень. Перед подачею на стіл розлити суп по тарілках і посипати зеленню.
Грудка індички в рукаві
Потрібно: 500 г грудки індички, 0,5 шт. перцю чилі, 0,5 шт. лимона, 2 ст. л. гірчиці в зернах, 2 ст. л. оливкової олії, сіль, перець.
Приготування: спочатку приготувати маринад: перець чилі подрібнити, додати сік лимона, мелений перець, гірчицю, олію і сіль. Перемішати і натерти цим маринадом підготовлену грудку індички. Поставити її в холодильник на ніч, попередньо обгорнувши плівкою. Приблизно через 12 годин перекласти грудку в рукав для запікання. Поставити в духовку, розігріту до 180 °C, і запікати близько 50 хвилин. Готову грудку нарізати шматочками і подавати разом з картоплею та грибами.
Поради
- При приготуванні гусака або качки жиру буде менше, якщо занадто жирні частини птиці кілька разів наколоти виделкою, а потім прибрати зайвий жир з соусу, що утворився.
- Чим менша тушка домашньої птиці, тим краще повинна бути розігріта духовка, в якій вона запікається.
- Фаршируючи птицю, не слід класти до неї забагато начинки, тому що шкіра при нагріванні може луснути і фарш випаде назовні.
- Якщо перед запіканням змастити тушку курчати, курки або качки сметаною, вона добре підрум’яниться. А, якщо перед завершенням приготування полити птицю холодною водою, то шкірка стане приємно хрусткою.
- Якщо при запіканні в духовці тушка птиці сильно підрум’янилася, а всередині ще сира, прикрийте її вологим пергаментним папером або фольгою. З готової птиці при проколюванні повинен виділятися прозорий сік.
- Коли ви запікаєте домашню птицю або дичину в духовці, кладіть їх на деко спинкою вниз.
- Смак котлет по-київськи значно поліпшиться, якщо наповнити їх сумішшю вершкового масла з дрібно посіченою зеленню петрушки і сирими яєчними жовтками.
- Щоб з фаршированих котлет під час смаження не вивалювалася начинка, їх потрібно двічі обваляти в панірувальних сухарях.
- При маринуванні домашньої птиці оцет бажано замінити білим сухим вином.
- Якщо тушка птиці виявилася занадто жирною, нафаршируйте її крупами або кислими фруктами.
- Коригуйте час приготування страв з птиці залежно від їхньої ваги. При температурі 190 °С на кожні 450 г ваги потрібно 20 хвилин.
- Ставте в духовку м’ясо кімнатної температури, а не з холодильника. Так воно краще пропікається.