Сьогодні гостею «Смачної сторінки» стала тернополянка Ірина Гудима, яка вже майже 10 років мешкає у Римі та веде цікавий кулінарний блог «Італійські голубці» http://holubzi.blogspot.it, у якому ділиться рецептами страв української, італійської та інших кухонь світу.
Мінестроне
Потрібно: 200 г квасолі (вже відвареної або готової консервованої), 100 г квасолі – шпарагівки (свіжої або мороженої), 2 великі картоплини, 2 морквини, 150 г горошку (свіжого або мороженого), четвертина качана капусти, 100 г шпинату (свіжого або мороженого), 1 цибулина (подрібнити і посмажити до прозорості в олії), 2 помідори, гілочка селери, 2 кабачки або цукіні, 200 г гарбуза, 1 зуб. часнику, пучок свіжого базиліку, 100 г тертого сиру (пармезану або іншого твердого), олія, сіль, перець.
Приготування: овочі порізати невеликими кубиками (базилік і часник залишити на потім). Довести приблизно 2 літри води до кипіння. Як тільки з’являться перші бульбашки, вкинути в окріп усі овочі. Готувати на середньому вогні десь з півгодини – годинку (до повної готовності всіх овочів).
Поки овочі варяться і наповнюють кухню неймовірним ароматом, приготувати заправку з базиліку: покласти разом базилік, тертий сир, м’ятий зубок часнику і потовкти все в ступці до однорідної маси (звичайно, можна усе перемолоти блендером, але мені подобається саме в ступці, бо тоді заправка буде особливо ароматною). Якщо ж не маєте свіжого базиліку – замініть його сушеним, який потрібно додати до супу в самому кінці разом з тертим сиром і зубком часнику
До готового супу додати заправку з базиліку, сіль і перець. Полити олією (в ідеалі – оливковою) і посипати ще тертим сиром.
Різотто з гарбузом
Потрібно: 320-350 г рису, 600 г гарбуза (вже почищеного), 1 цибулина, цибуля-порей (за бажанням) – вона додасть цікавих ноток, приблизно 1,5 л води або бульйону, 80 г тертого голландського сиру (або пармезану), 60 мл білого вина (можна готувати і без нього), 50 г масла, сіль, перець, олія.
Приготування: гарбуз порізати кубиками, залити водою і відварити до готовності (можна приготувати і в пароварці). В олії підсмажити подрібнену цибулю і цибулю-порей. Коли цибулька стане прозорою, додати до неї рис, перемішати і смажити на сковороді 2-3 хв. Полити рис білим вином і готувати, доки вино повністю випарується (якщо готуєте без вина, то просто пропустіть цей крок). Вино додає приємної кислинки, а алкоголь повністю випаровується під час приготування.
Гарбуз перемолоти блендером в пюре і додати до рису. Сюди ж долити воду, щоб покрила рис і готувати (час від часу помішуючи) до готовності. Посолити і поперчити за смаком.
Бабусин хліб
Потрібно: 330 мл води, 3 ст. л. олії, 2 ч. л. солі, 600 г борошна (можливо потрібно буде трішки більше), 2,5 ст. л. цукру, 12 г свіжих дріжджів (або 1 ч. л. сухих).
Приготування: перемішати теплу воду, цукор і свіжі дріжджі (якщо використовуєте сухі, тоді додайте їх відразу до борошна). Сюди ж долити олію. Досипати просіяне борошно, сіль і, якщо використовуєте, сухі дріжджі. Замісити тісто (за необхідності додати трохи більше борошна) і дати йому підрости вдвічі у теплому місці. З тіста сформувати одну велику хлібину, або дві середні. Дайте підрости ще 30 хв. (уже на бляшці).
Верх хліба посипати зернятами (в мене насіння гарбуза – так пекла моя прабабуся і називала ту смакоту “хліб з диньками”), або просто злегка присипати борошном. Нагріти духовку до 180 С і випікати хлібчик впродовж 30-40 хв. до рум’яної скоринки. Готовий хліб дістати з духовки, трішки скропити холодною водою, накрити рушничком і залишити так на 5-10 хв.
Яблучний пиріг з пудингом
Потрібно: готове листкове тісто, 2 великі яблука, 1 пакетик (70 г) ванільного пудингу, 150 мл вершків або 50 мл молока і 100 мл сметани, 1 пакетик прозорого желе для заливки тортів.
Приготування: тісто тонко розкачати і викласти у форму з бортиками. Яблука почистити і нарізати тоненькими скибочками, викласти їх поверх тіста. Приготувати крем-заливку: просто перемішати разом порошок для пудинга з вершками. Якщо ваш пудинг без цукру, тоді підсолодити суміш за смаком. Вилити заливку поверх яблук. Загнути краї тіста. Нагріти духовку до 180С і випікати пиріг впродовж 25-30 хв., а потім ще 5- 10 хв. (ввімкнувши лише низ духовки). Дати готовому пирогу трішки вистигнути, а за той час приготувати прозоре желе, як вказано в інструкції на упаковці, і залити ним верх пирога. Коли желе застигне і пиріг повністю охолоне, поставити його в холодильник мінімум на 2 години – цей десерт найкраще смакує саме в холодному вигляді.
Кокосове печиво на білках “Рафаелло”
Потрібно: 220 г кокосової стружки, 150 г цукру, 40 г борошна, 4 білки, ванілін.
Приготування: білки з цукром збити (не потрібно збивати аж до стійкої піни, досить, щоб все добре перемішалось). Покласти суміш білків з цукром на водяну баню і нагріти на середньому вогні до розчинення цукру (не забути постійно помішувати). Потім відразу зняти з вогню. Додати кокосову стружку, борошно, ванілін і перемішати. Поставити в холодильник на 30-40 хв. Мокрими руками зробити з тіста кульки (розміром, як грецькі горішки) і викласти їх на деко, застелене пекарським папером. Нагріти духовку до 180С і випікати печиво впродовж 20-25 хв. (верх повинен зовсім трішки підрум’янитись, але головне не перепекти – бо потім печиво буде дуже твердим). Готове печиво зберігати в холодильнику в герметично закритому контейнері.