Страви від тернополянки з італійським характером

Страви від тернополянки з італійським характером

Сьогодні гостею «Смачної сторінки» стала тернополянка Ірина Гудима, яка вже майже 10 років мешкає у Римі та веде цікавий кулінарний блог «Італійські голубці» http://holubzi.blogspot.it, у якому ділиться рецептами страв української, італійської та інших кухонь світу.

22851885_1471770419524791_5362818576811063029_n

Мінестроне

1Після «багатих» українських супів італійський мінестроне якось не дуже мені полюбився. Ніяк не могла звикнути до тої аж занадто простої овочевої зупки без нашої традиційної смаженої цибульки з морквою. Але так було до того, поки я не спробувала мінестроне моєї свекрухи. Виявляється, я просто неправильно готувала цю страву! Мій мінестроне у порівнянні з її стравою – то дві великі різниці 🙂 До вашої уваги один з моїх улюблених супчиків, який, до речі, ще й надзвичайно корисний. Це “вітамінна бомба”! А готувати його надзвичайно легко і швидко.

Потрібно: 200 г квасолі (вже відвареної або готової консервованої), 100 г квасолі – шпарагівки (свіжої або мороженої), 2 великі картоплини, 2 морквини,  150 г горошку (свіжого або мороженого), четвертина качана капусти, 100 г шпинату (свіжого або мороженого), 1 цибулина (подрібнити і посмажити до прозорості в олії), 2 помідори, гілочка селери, 2 кабачки або цукіні, 200 г гарбуза, 1 зуб. часнику, пучок свіжого базиліку, 100 г тертого сиру (пармезану або іншого твердого), олія, сіль, перець.

Приготування: овочі порізати  невеликими кубиками (базилік і часник залишити на потім). Довести приблизно 2 літри води  до кипіння. Як тільки з’являться перші бульбашки, вкинути в окріп усі овочі. Готувати на середньому вогні десь з півгодини – годинку (до повної готовності всіх овочів).

Поки овочі варяться і наповнюють кухню неймовірним ароматом, приготувати заправку з базиліку: покласти разом базилік, тертий сир, м’ятий зубок часнику і потовкти все в ступці до однорідної маси (звичайно, можна усе перемолоти блендером, але мені подобається саме в ступці, бо тоді заправка буде особливо ароматною). Якщо ж не маєте свіжого базиліку – замініть його сушеним, який потрібно додати до супу в самому кінці разом з тертим сиром і зубком часнику

До готового супу додати заправку з базиліку, сіль і перець. Полити олією (в ідеалі – оливковою) і посипати ще тертим сиром.

Різотто з гарбузом

5Це корисна і смачна страва, яка смакуватиме всій родині.

Потрібно: 320-350 г рису, 600 г гарбуза (вже почищеного), 1 цибулина, цибуля-порей (за бажанням) – вона додасть цікавих ноток, приблизно 1,5 л води або бульйону, 80 г тертого голландського сиру (або пармезану), 60 мл білого вина (можна готувати і без нього), 50 г масла, сіль, перець, олія.

Приготування: гарбуз порізати кубиками, залити водою і відварити до готовності (можна приготувати і в пароварці). В олії підсмажити подрібнену цибулю і цибулю-порей. Коли цибулька стане прозорою, додати до неї рис, перемішати і смажити на сковороді 2-3 хв. Полити рис білим вином і готувати, доки вино повністю випарується (якщо готуєте без вина, то просто пропустіть цей крок). Вино додає приємної кислинки, а алкоголь повністю випаровується під час приготування.

Гарбуз перемолоти блендером в пюре і додати до рису. Сюди ж долити воду,  щоб покрила рис і готувати (час від часу помішуючи) до готовності. Посолити і поперчити за смаком.

Бабусин хліб

3Скільки б не було видів хліба в магазині, до домашнього їм ой як далеко. Тому майже завжди печу хліб вдома. Рецепт мені дістався ще від моєї прабабусі Софії. В неї для хліба був п’єц – розкіш, яку я у своїй римській квартирі дозволити не можу, тому й пристосувала рецепт до звичайної духовки. І хоч мій любий чоловік подарував мені хлібопічку, все ж тісто на хліб замішую завжди руками – чомусь, саме тоді він виходить по-особливому смачний.

Потрібно: 330 мл води, 3 ст. л. олії, 2 ч. л. солі, 600 г борошна (можливо потрібно буде трішки більше), 2,5 ст. л. цукру, 12 г свіжих дріжджів (або 1 ч. л. сухих).

Приготування: перемішати теплу воду, цукор і свіжі дріжджі (якщо використовуєте сухі, тоді додайте їх відразу до борошна). Сюди ж долити олію. Досипати просіяне борошно, сіль і, якщо використовуєте, сухі дріжджі. Замісити тісто (за необхідності додати трохи більше борошна) і дати йому підрости вдвічі у теплому місці. З тіста сформувати одну велику хлібину, або дві середні. Дайте підрости ще 30 хв. (уже на бляшці).

Верх хліба посипати зернятами (в мене насіння гарбуза – так пекла моя прабабуся і називала ту смакоту “хліб з диньками”), або просто злегка присипати борошном. Нагріти духовку до 180 С і випікати хлібчик впродовж 30-40 хв. до рум’яної скоринки. Готовий хліб дістати з духовки, трішки скропити холодною водою, накрити рушничком і залишити так на 5-10 хв.

Яблучний пиріг з пудингом

2Цей яблучний пиріг найлегший і найшвидший в приготуванні з усіх мені відомих. І, мабуть, один з найсмачніших. Оскільки готується він на готовому листковому тісті, то й замішувати нічого не потрібно, а для крему-заливки досить лиш гарно перемішати усі інгредієнти. Верх пирога заливається прозорим желе, що робить цей десерт ще вишуканішим і смачнішим! Як кажуть, усе геніальне – просто 🙂 Цю смакоту можна подавати і як торт, адже в ньому є все: і крем, і фрукти, особливо влітку, коли хочеться, щоб десерт був легкий, але й з кремом.

Потрібно: готове листкове тісто, 2 великі яблука, 1 пакетик (70 г) ванільного пудингу, 150 мл вершків або 50 мл молока і 100 мл сметани, 1 пакетик прозорого желе для заливки тортів.

Приготування: тісто тонко розкачати і викласти у форму з бортиками. Яблука почистити і нарізати тоненькими скибочками, викласти їх поверх тіста. Приготувати крем-заливку: просто перемішати разом порошок для пудинга з вершками. Якщо ваш пудинг без цукру, тоді підсолодити суміш за смаком.  Вилити заливку поверх яблук. Загнути краї тіста. Нагріти духовку до 180С і випікати пиріг впродовж 25-30 хв., а потім ще 5- 10 хв. (ввімкнувши лише низ духовки). Дати готовому пирогу трішки вистигнути, а за той час приготувати прозоре желе, як вказано в інструкції на упаковці, і залити ним  верх пирога. Коли желе застигне і пиріг повністю охолоне, поставити його в холодильник мінімум на 2 години – цей десерт найкраще смакує саме в холодному вигляді.

Кокосове печиво на білках “Рафаелло”

4Після випічки часто залишаються невикористані білки. Іноді роблю меренги або ніцики (так їх називає моя бабуся). Та, на жаль, вдома, крім мене, їх ніхто не любить. Зовсім інша історія з кокосовим печивом на білках – цей смаколик в нас розлітається миттєво. Печиво виходить дуже ніжне і ароматне, особливо, якщо любите смак кокосу. Ну а готувати його, взагалі, одне задоволення.

Потрібно: 220 г кокосової стружки, 150 г цукру, 40 г борошна, 4 білки, ванілін.

Приготування: білки з цукром збити (не потрібно збивати аж до стійкої піни, досить, щоб все добре перемішалось). Покласти суміш білків з цукром на водяну баню і нагріти на середньому вогні до розчинення цукру (не забути постійно помішувати). Потім відразу зняти з вогню. Додати кокосову стружку, борошно, ванілін і перемішати. Поставити в холодильник на 30-40 хв. Мокрими руками зробити з тіста кульки (розміром, як грецькі горішки) і викласти їх на деко, застелене пекарським папером. Нагріти духовку до 180С і випікати печиво впродовж 20-25 хв. (верх повинен зовсім трішки підрум’янитись, але головне не перепекти – бо потім печиво буде дуже твердим). Готове печиво зберігати в холодильнику в герметично закритому контейнері.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *