Цей престижний конкурс став в області уже гарною традицією. З часу його проведення лауреатами визнали більше двохсот жителів Тернопільщини. Серед них – відомі освітяни і медики, представники духовенства, військові капелани, волонтери, політики і журналісти, хлібороби і підприємці, краєзнавці, спортсмени, герої, які боронять сьогодні Україну на Сході…
Особливої святковості недільному дійству в замку додало те, що на урочистості завітали не лише теперішні номінанти, але й лауреати попередніх років, їхні рідні, друзі. Усмішки, теплі обійми, світлини на згадку. Адже і цей день – сьогодні уже історія.
Благословив дійство керуючий Тернопільською єпархією Православної церкви України, архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, лауреат конкурсу «Людина року-2019».
Обирала переможців спеціальна комісія, яку з 2013 року очолює голова правління «Тернопільгазу», лауреат конкурсу «Людина року – 2003» Олег Караванський. І як завжди – це було не особливо легко. Перед конкурсною комісією, як зазначив Олег Іванович, постало непросте завдання – вибрати лауреатів серед земляків, достойних людей, які роблять вагомий внесок у соціально-економічний, духовний розвиток краю, гідно презентують його в Україні та за її межами.
– Це не тільки урочиста подія. Це ще одна сторінка, яку ми сьогодні вже удвадцяте впишемо усі разом і кожен зокрема в своєрідний літопис історії розвитку різних галузей життя Тернопільщини, який творите ви, прості люди — громадяни України. І мені дуже приємно бачити всіх лауреатів сьогоднішнього свята, тому що воно незвичайне, адже 20 років – це чималий життєвий шлях. Видатний цей конкурс тим, що він зібрав від 2001 до 2020 року тих, хто відданий нашій державі, народу, людей, які творили історію Тернопілля, – зазначив Олег Караванський.
Започаткували конкурс керівник спортивно-мистецького та духовного центру «Моя Україна», легенда греко-римської боротьби, заслужений тренер України, людина, яка виплекала не одну плеяду відомих спортсменів – переможців чемпіонатів України і світу, – Володимир Пилипович Пласконіс та редакція громадсько-політичної газети «Вільне життя».
Відповідно до рішення конкурсної комісії, лауреатом «Людина року – 2020» став Володимир Михайлович Андрухів – протоієрей, військовий капелан окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола. А нагороджував пана Володимира захисник донецького аеропорту з позивним «Гатило», тренер проєкту для ветеранів та їх сімей «Серце воїна», лауреат конкурсу «Людина року – 2017» Валерій Чоботарь. Присутні не шкодували оплесків для цих достойних людей.
– Ця нагорода належить усім священникам, які молилися за нас, за наших воїнів. Усім людям, тим пенсіонерам, які зі свого мізерного заробітку чи пенсії віддавали останні гривні для українських бійців, – подякував пан Володимир.
А владика Нестор додав, що капеланство – це, мабуть, найвищий вид священничого служіння. Не тому, що капелани ризикують на війні життям, вони підтримують воїнів у важку хвилину, піднімають того, хто впав, дають віру і надію…
Лауреатами «Людина року-2020» також стали:
Василь Степанович Градовий – директор ПАП «Дзвін» с. Звиняч Чортківського району, громадський діяч, меценат. З перших днів війни Василь Степанович зі своїм колективом допомагає нашим хлопцям на передовій, а також докладається до розбудови української церкви.
Тетяна Михайлівна Дмитрів – старша медсестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Монастириської районної лікарні. Вона разом із колегами і досі на передовій у боротьбі з коронавірусною інфекцією.
Оксана Ярославівна Кадубець – завідувачка інфекційного відділення комунального підприємства «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги». Вона вирвала із важкого захворювання COVID-19 багатьох своїх пацієнтів.
Ганна Марківна Кичук – бібліотекарка, педагогиня, краєзнавиця із Нового Села Підволочиського району. Народилася пані Ганна у далекому 1942 році, але й досі пише цікаві книги, збирає краєзнавчі перлини з життя свого рідного краю.
Віталій Володимирович Ковальчук – директор підприємства «Молокія», меценат.
Василь Степанович Копча – професор кафедри інфекційних хвороб Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського.
Дмитро Степанович Лисак – митрофорний протоієрей, настоятель церкви Воздвиження Чесного Хреста (Надставної), зачинатель автокефального руху на Тернопіллі.
Галина Іванівна Литвинюк — директорка Тернопільського комунального центру науково-освітніх інновацій та моніторингу.
Софія Богданівна Лінчевська – відповідальний секретар газети «Вільне життя».
….Теплі слова, музичні та пісенні вітання… Їх дарували присутнім ведуча свята Неля Саржевська, тріо «Кришталеві роси», лауреатки всеукраїнських конкурсів Анастасія Мартинюк та Адріана Гарматюк, неодноразовий переможець фестивалю «Блакитний вогник» Владислав Вальків… Особливої атмосфери додавало те, що нагородження відбувалося у стінах старовинного Збаразького замку. Більше про лауреатів конкурсу читайте в наступних випусках «Нашого ДНЯ».
Анастасія ПОЛЬОВА, фото Ярослава Стареправо та Миколи Шота