Тернопільщина: чи вплине погіршення погоди на посівну?

Тернопільщина: чи вплине погіршення погоди на посівну?

На Тернопільщині набирає обертів посівна кампанія-2024. Аграрії вже засіяли понад 176 тисяч гектарів орних земель краю. Про це повідомив директор департаменту агропромислового комплексу Володимир Стахів.

Від початку посівної вдалося повністю засіяти ярі зернові культури: яру пшеницю, ячмінь та овес.

Також триває висадка пізніх культур. Зокрема, на 60%, від запланованої кількості, посіяно цукровий буряк, на 37% соняшник та на 20% гірчицю.

Окрім того, в області успішно реалізується кредитування для аграріїв за державною програмою “5-7-9”. Станом на 15 квітня 2024 року нею скористався 221 аграрій області. Загальна сума наданих кредитів перевищила 2.2 млрд гривень.

Також директор департаменту агропромислового комплексу зазначив, що тимчасове погіршення погодних умов особливо не вплине на перебіг посівної кампанії в межах області.

До слова, Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств.

Зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:

бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення.  Розмір збільшено з 3,1 тис. грн до 4 тис. грн на 1 га;

окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8 тис. грн на 1 га;

спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;

спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки  – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в Державному аграрному реєстрі (ДАР) після оприлюднення оголошення про початок прийому – з 1 травня до 30 червня 2024 року.

Заявка реєструється відповідно до вимог статті 42 Закону України “Про адміністративну процедуру”. У разі невідповідності заявки встановленій формі або надання неповної інформації, посадова особа Укрдержфонду, яка розглядає заявки, приймає рішення про залишення заявки без руху відповідно до статті 43 Закону України “Про адміністративну процедуру”.

Для реєстрації в ДАР перейдіть за посиланням: https://www.dar.gov.ua/

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *