Цікаве спостереження за птахами щорічно проходить у Національному природному парку «Дністровський каньйон» в рамках всеукраїнського Великого зимового обліку. Мета заходу – визначити кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати в нашій місцевості.
Цього року облік відбувся 17 січня спільно з гімназистами 5-7 класів Заліщицької державної гімназії та з учнями 1-го класу ЗОШ І-ІІІ ст. №2 м. Заліщики, а також з школярами Дністровської ЗОШ І-ІІ ст., розташованої на території Борщівського ПНДВ.
Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня можна побачити й нарахувати більше видів птахів. Зазвичай серед видів, що залишилися зимувати, можна обліковувати: галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць, сойок, сорок, снігурів, омелюхів. Занотовувати потрібно лише ті види, які вдалося визначити.
Пройшовшись засніженими берегами річки Дністер, діти із задоволенням спостерігали за птахами. Побачили водоплавних птахів таких як лебеді-шипуни, крижні, баклани та зафіксували їх кількість.
Поблизу села Дністрове помічено чаплю сіру, лебедя-шипуна, жовну зелену та інших.
«Зібрані результати спостережень не можуть дати нам точної відповіді скільки є птахів, але можна відстежувати потенційні зміни. Ці регулярні обліки дадуть змогу науковцям Парку з’ясувати видовий і приблизний кількісний склад зимуючого пернатого населення.
Залучення школярів до цієї акції є слушною ідеєю, це дасть змогу виховати у дітей ціннісне ставлення до біорізноманіття, ознайомити з видами зимуючих птахів своєї місцевості, розширити знання з біології птахів, особливості їх підгодівлі взимку», – зазначили у Національному природному парку «Дністровський каньйон».