У селі на Тернопільщині, де бував Митрополит Андрей Шептицький, вірні приклалися до його мощей (ФОТО)

У селі на Тернопільщині, де бував Митрополит Андрей Шептицький, вірні приклалися до його мощей (ФОТО)

У селі Розгадів Зборівського деканату достойно відзначили 150-літній ювілей з дня народження Андрея Шептицького. Влітку у сільському будинку культури відбувся вечір пам’яті, присутніх ознайомили з життям і діяльністю праведника, наголосивши, що основою його вчення є справжня віра і любов до ближнього, свідоме християнство і національний патріотизм. Також у місцевій школі пройшли дні Митрополита Андрея.

DSC_0523

Великою гордістю для села є той факт, що тут побував Митрополит. Він приїжджав на відпочинок до монастиря у Краснопущі і неофіційно служив у Розгадові Святу Літургію. І, власне, зараз є горне сідалище (крісло для єпископа), на якому сидів Митрополит.

Минулої неділі з нагоди храмового празнику св. Параскеви П’ятниці та в рамках відзначення Року Андрея Шептицького місцевий парох отець Іван Гавдяк подарував своїм парафіянам неоціненну можливість прикластись до мощей праведного Митрополита. У проповіді запрошений зі Львова єромонах Севастіян Дмитрух (студит), куратор численних виставок, особистих речей Шептицького з колекції «Студіон», наголошував на живій вірі християнина, ставлячи у приклад Ісповідника віри  Андрея, який ще за життя здобув повагу і шану серед людей, адже був «добрим пастирем» для свого народу. Маючи надзвичайно великі статки, абсолютно все своє багатство спрямував на заснування музеїв, бібліотек, катехитичних шкіл, посилав на навчання закордон талановитих  студентів, які спеціалізувалися на образотворчому мистецтві чи співі. Допомагав сиротам, не оминав нужденних. За час свого служіння Шептицький відвідав усі тисячу парохій у Львівській єпархії – він був небайдужим до кожної окремої людини, незалежно від віровизнання. І в сьогоднішній час випробувань для України маємо в небі великого заступника.

DSC_0326

Христина ДАЛИК.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *