У Тернополі розпочали громадянський експеримент

У Тернополі розпочали громадянський експеримент

20-го травня в Тернополі презентували Всеукраїнський експеримент, спрямований на розвиток громадянської компетентності школярів. Його впроваджують у Тернопільському правовому ліцеї №2 і триватиме проект до 2023-го року.

22 травня в ефірі програми UA: Українського радіо Тернопіль «Тема дня» директор загальноосвітнього закладу, юрист Інна Іванюк повідомила, що в експерименті задіяні ще два навчальні заклади України – в Іллічівську Одеської області і в Харкові.

«Ми дуже довго до цього йшли. Протягом десяти років тривала реорганізація загальноосвітньої школи в правовий ліцей. Потім ми зорганізували Всеукраїнський форум «Формула успіху правової держави очима дітей». Тому я вважаю, що справедливо на базі нашого закладу запроваджувати цей експеримент», – сказала Інна Іванюк.

До впровадження проекту долучилися Тернопільська міська рада, Головне  територіального управління юстиції в Тернопільській області, юридичний факультет Тернопільського національного економічного університету. «У нас є багато спільних заходів і ми плануємо багато їх в межах цього експерименту. Формування правової свідомості, правової культури є дуже значимим, починаючи з молодшого шкільного віку, а можливо і з дошкільного», – розповіла учасниця програми, заступник декана юридичного факультету університету Оксана Коваль.

Завершиться експеримент написанням концепції громадянської компетентності школярів, в якій буде відповідна модель для впровадження в навчальних закладах України. 30-го травня в Тернопільському правовому ліцеї №2 відбудеться апробація нового підручника «Незнання не звільняє…», в якому зібрана правова нормативна база для вчителів, учнів і батьків. Автори – Інна Іванюк і заступник міського голови Тернополя, голова Тернопільського осередку Союзу юристів України Леонід Бицюра.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares