У Тернополі відкрили найпотужніший кардіоцентр в Західній Україні (ФОТО)

У Тернополі відкрили найпотужніший кардіоцентр в Західній Україні (ФОТО)
Хворі з інфарктом у критичному стані отримуватимуть тут необхідну допомогу безкоштовно – потребу в стент-системах покриває держава

Сучасний європейський кардіологічний центр запрацював у Тернополі на базі університетської лікарні. Вперше в області з’явилась можливість проводити унікальні, складні операції на серці: пересаджувати серцевий клапан, здійснювати операції на відкритому серці, стенувати коронарні судини, ефективно встановлювати кардіостимулятори, використовувати різноманітні види ангіографічних досліджень і більш ефективно реабілітувати пацієнтів. Тож хворим не доведеться їхати в сусідні області.

Над створенням цього центру, який є одним із найпотужніших та найсучасніших у Західній Україні, працювали два роки. На його облаштування та матеріально-технічне забезпечення спрямували понад 40 мільйонів гривень. 20 мільйонів виділили з обласного бюджету на ремонт, а на придбання сучасного обладнання – ангіографа – 11 мільйонів з державного бюджету та 11 – з обласного.

– Про це багато років мріяли, але не могли зробити, – сказав під час офіційного відкриття голова облдержадміністрації Степан Барна. – Нам вдалося відкрити цей центр за два роки. А це означає, що тепер маємо більше шансів врятувати життя людей із серцево-судинними захворюваннями, що є дуже поширеним явищем у нашій області. Для нас це новий етап готовності до реформування системи охорони здоров’я. Наша кінцева мета – отримати таку якість медпослуг, яка буде конкурентоздатною не лише в Україні, а й у Європі. Люди мають хотіти лікуватися у Тернопільській області. Щодо кардіоцентру, маємо зробити можливість лікування тут максимально доступною.

За статистикою, щорічно в Україні стається майже 20 тисяч інфарктів. У Тернопільській області в середньому щороку із серцевими хворобами до лікарень потрапляє понад тисяча сто пацієнтів, п’ята частина з яких помирає через брак відповідного медичного обладнання для ефективного лікування. Сучасний кардіоцентр, як наголосив головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар, дозволить більш якісно лікувати пацієнтів і зменшить можливість інвалідизації і смертності.

Наразі в університетській лікарні зробили вже понад 70 операцій на відкритому серці. На лікування приїжджають пацієнти з Луцька та Львова. Відтепер завдяки кардіоцентру тернопільські кардіохірурги зможуть обстежувати і оперувати більше хворих.

– Це не просто гарні стіни. Це новий етап в наданні медичної допомоги на Тернопільщині, – каже професор Микола Швед. – Розпочалося впровадження нових технологій надання допомоги, які справді дають прекрасні результати. Ми вже зробили сто стентувань. І якщо пацієнт своєчасно потрапляє в клініку і йому роблять стентування, то уже на наступний день, завдяки швидкому відновленню, не видно, що у нього був інфаркт.

Стентування – відновлення кровотоку артерією серця – рятує життя за гострого інфаркту міокарда. З 2017 року закуплені за кошти держбюджету стенти розподіляють між регіонами та здійснюють стентування безкоштовно.

– Багато років поспіль ми говорили про неправильну побудову системи охорони здоров’я, про необхідність реанімації застарілої системи. Ініційована керівництвом держави медична реформа запізнилась на десятиліття, але, на щастя, позитивні результати її впливу важко не оцінити сьогодні, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Ще три роки тому ми навіть мріяти  не могли про надсучасне обладнання в обласних медичних закладах, а вже сьогодні у нас відкрито модернізований лабораторний комплекс, оперативно-диспетчерську службу центру екстреної медичної допомоги, центр політравми та кардіохірургічний центр. Тішить те, що розвиваються і районні лікарні.

Щодо серцево-судинних захворювань, то, як наголошують медики, надзвичайно важливо за перших ознак нездужання звертатись за допомогою до фахівців. Навіть коли запекло в грудях – треба не чекати добу чи дві, а звернутися бодай до свого сімейного лікаря, щоб він зробив кардіограму та визначив, чи потрібна госпіталізація. Тернопільські кардіохірурги нагадують  – серце не вибачає недбалості та зволікань.

Софія ДЕМЧУК.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *