У рамках виконання науково-дослідної роботи «Наукове обґрунтування розвитку криптовалют в Україні» (державний реєстраційний номер ОЕПЗ-76-2017) та започаткування у ТНЕУ підготовки фахівців за освітньою програмою «Облік і аналітика цифрової економіки» 10 вересня 2018 року з ініціативи колективу кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу відбувся майстер-клас на тему: «Майнинг криптовалют – бізнес майбутнього!»
Із розвитком цифрових технологій важливе місце в економічному житті як окремих громадян, так і багатьох країн, займає майнинг криптовалют, зокрема у якості альтернативи традиційній зайнятості. Майнинг є, фактично, «верстатом» з створення віртуальних грошей. Можна майнити ту «монету» (криптовалюту), котру бажаємо або переходити вільно на інші «монети» і майнити їх. З програмної точки зору майнинг-ферма – це пристрій для обчислень в розподіленій базі даних з допомогою алгоритмів і програм. Суть майнингового процесу полягає у відстеженні й обробці нових блоків транзакцій у спеціалізованій мережі блокчейн. Кожен виявлений блок формує прибуток, даючи в підсумку можливість заробити криптовалюту.
У майстер-класі взяли участь студенти кафедри обліку та економіко-правового забезпечення агропромислового бізнесу і доктори економічних наук, професори Р. Ф. Бруханський, Б. О. Язлюк, П. Р. Пуцентейло, Н. П. Чорна, М. К. Пархомець, доценти М. С. Палюх, І. В. Спільник, О. О. Гуменюк, І. М. Белова, О. П. Завитій, А. М. Бутов, О. В. Ярощук, Т. В. Дідоренко, Н. О. Штельма, В. Д. Забчук.
Майстер-клас провели практикуючі майнери криптовалют І. Гонак, А. Олійник та О. Добринюк, котрі розкрили таємниці складання майнинг-ферм, їх специфічні особливості у залежності від майнингу крипотвалют. Присутні змогли побачити роботу майнинг-ферми і отримали від практиків відповіді на запитання щодо елементів майнингових систем, раціонального вибору обладнання, оцінки перспектив експлуатації, також було здійснено розрахунок енергоефективності і окупності інвестицій майнинг-ферми.