У Зарваниці на Тернопільщині відкрили виставку ікон учасників Першого Всеукраїнського іконописного пленеру (ФОТО)

У Зарваниці на Тернопільщині відкрили виставку ікон учасників Першого Всеукраїнського іконописного пленеру (ФОТО)

Радник голови облдержадміністрації Юрій Юрик привітав організаторів Першого Всеукраїнського іконописного  пленеру «Вікно у Небо. Зарваниця-2016» – заслуженого художника України Миколу Шевчука та заслуженого журналіста України Олега Снітовського, учасників пленеру із проведенням в області такої високодуховної мистецької акції. Про це повідомили у прес-службі ТОДА.

image5 image3

«Уперше чудотворне місце, відоме у всьому світі, наша Зарваниця зібрала іконописців з усієї України. Дванадцятеро високопрофесійних майстрів створюють тут ікони, які дорогі кожному мешканцю краю. Серед них – чудотворні ікони Зарваницької, Теребовлянської, Ланівецької Богородиць. Іконописці працюють також над образами святих, яким вклоняється християнський світ, створюють й сюжетні ікони на біблійну тематику, – наголосив  Юрій Юрик. – Ікона – це більше, ніж мистецтво. Від ікон люди завжди чекали чуда, їм поклонялися, на них молилися. І чим вищою була майстерність художника, чим талановитішим і натхненнішим був його пензель, тим глибший естетичний вплив мали ікони. Цю незвичайну особливість іконопису  і втілюють митці, що працюють у Зарваниці. Символічно, що серед них – представники Луганщини, Харківщини, Києва, Прикарпаття, Волині, Тернопільщини. Чудотворний образ Зарваницької Божої Матері поєднав усю Україну».

image2 image1

Радник голови ОДА підкреслив: «важливо, що крім великих, виносних ікон митці пишуть маленькі образки для захисників Вітчизни, які носитимуть ці іконки біля серця, у нагрудній кишені армійської куртки.  Нині тут, у духовному серці Тернопілля, в іконах, котрі  творять митці, наше минуле, сучасне, майбутнє зливається  в одне ціле».

Також у головному соборі Марійського Зарваницького духовного центру відбулося освячення та урочисте відкриття виставки ікон  учасників Першого Всеукраїнського іконописного пленеру «Вікно у Небо. Зарваниця-2016».


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares