На конкурсі краси «Міс Японія-2024» перемогла модель українського походження Кароліна Шіїно. Її тріумф спричинив скандал, адже 26-річна дівчина має європейську зовнішність.
Отримавши корону, Кароліна розплакалась і бездоганною японською сказала: «Існували расові бар’єри, було складно добитися того, щоб мене визнали японкою».
Як пише ВВС Україна, 26-річна модель народилася в Україні. У п’ять років переїхала до Японії, виросла в Нагої. Вона стала першою натуралізованою громадянкою Японії, яка виграла конкурс краси. Громадянство Японії дівчина отримала лише 2022 року.
На перемогу Кароліни японці відреагували по-різному. Одні назвали це «знаком часу», а інші заявили, що «Міс Японія» має виглядати інакше. Основна причина критики – неяпонське походження.
Але такі скандали в японському суспільстві не вперше. У 2015 році титул «Міс Японія» отримала Аріана Міямото – донька японки та афроамериканця. Вона стала першою представницею змішаної раси, яка перемогла на загальнонаціональному конкурсі краси в Японії. Її успіх викликав невдоволення деяких японців, які заявили, що головний приз слід віддати не метисці, а «справжній» японці.
Тепер з тією ж проблемою зіткнулась Кароліна Шіїно.
В соцмережах спалахнула дискусія про те, що насправді означає бути японцем.
«Новообрана «Міс Японія» не має японського коріння, вона – стовідсоткова українка. Звісно, гарна, але це ж конкурс «Міс Японія». Де японки?» – запитує один із користувачів Х.
«Якби вона була наполовину [японкою], звичайно, без проблем. Але вона етнічно на 0% японка і навіть не народилася в Японії», – йдеться в іншому коментарі.
Дехто запитував, чи пов’язане це рішення з геополітичною ситуацією у світі й чому західній красі надали перевагу перед азійською.
«Якби вона народилася росіянкою, вона б не виграла. Жодних шансів. Очевидно, що критерієм тепер є політичне рішення. Який сумний день для Японії», – написав користувач.
Проте були й ті, хто підтримав дівчину.
«Якщо люди продовжать оцінювати японців, спираючись на походження, і вважатимуть своїми лише тих, у кого чиста японська кров, замість того, щоб прийняти мультикультуралізм, у Японії закінчаться японці».
«Як не японська людина, яка живе в Японії, я також вважаю, що походження не головне».
Попри дискусії в суспільстві, організатори конкурсу кажуть, що судді вибрали Кароліну Шіїно переможницею з «повною впевненістю».
«Вона розмовляє й пише гарною та ввічливою японською мовою. Вона більше японка, ніж ми», – сказала організаторка Ай Вада.
Після отримання японського громадянства минулого року Шіїно сказала, що вона «може і не виглядає, як японка», але її розум «став японським», оскільки вона виросла тут.
Приймаючи нагороду, вона розповіла, що завоювання титулу «Міс Японія» було її мрією.
«Мені доводилося постійно зіштовхуватися з труднощами, які заважають мені бути прийнятою японцями. Тому тут, на конкурсі, я дякую усім за те, що мене нарешті визнали японкою», – сказала Шіїно у своїй промові зі сцени. «Те, що мене визнали японкою на цьому конкурсі, наповнює мене вдячністю».
Тепер Кароліна представлятиме Японію на майбутньому конкурсі «Міс Всесвіт».
За інформацією Tokyo Weekender, Кароліна родом з України, із Тернополя. Вона народилася у 1998 році. Переїхала до Японії після того, як її мати вдруге вийшла заміж за японця. Дівчинці тоді було 5 років.