Уродженка Тернополя перемогла на конкурсі краси «Міс Японія-2024»: її успіх спричинив скандал

Уродженка Тернополя перемогла на конкурсі краси «Міс Японія-2024»: її успіх спричинив скандал

На конкурсі краси «Міс Японія-2024» перемогла модель українського походження Кароліна Шіїно. Її тріумф спричинив скандал, адже 26-річна дівчина має європейську зовнішність.

Отримавши корону, Кароліна розплакалась і бездоганною японською сказала: «Існували расові бар’єри, було складно добитися того, щоб мене визнали японкою».

Як пише ВВС Україна, 26-річна модель народилася в Україні. У п’ять років переїхала до Японії, виросла в Нагої. Вона стала першою натуралізованою громадянкою Японії, яка виграла конкурс краси. Громадянство Японії дівчина отримала лише 2022 року.

На перемогу Кароліни японці відреагували по-різному. Одні назвали це «знаком часу», а інші заявили, що «Міс Японія» має виглядати інакше. Основна причина критики – неяпонське походження.

Але такі скандали в японському суспільстві не вперше. У 2015 році титул «Міс Японія» отримала Аріана Міямото – донька японки та афроамериканця. Вона стала першою представницею змішаної раси, яка перемогла на загальнонаціональному конкурсі краси в Японії. Її успіх викликав невдоволення деяких японців, які заявили, що головний приз слід віддати не метисці, а «справжній» японці.

Тепер з тією ж проблемою зіткнулась Кароліна Шіїно.

В соцмережах спалахнула дискусія про те, що насправді означає бути японцем.

«Новообрана «Міс Японія» не має японського коріння, вона – стовідсоткова українка. Звісно, гарна, але це ж конкурс «Міс Японія». Де японки?» – запитує один із користувачів Х.

«Якби вона була наполовину [японкою], звичайно, без проблем. Але вона етнічно на 0% японка і навіть не народилася в Японії», – йдеться в іншому коментарі.

Дехто запитував, чи пов’язане це рішення з геополітичною ситуацією у світі й чому західній красі надали перевагу перед азійською.

«Якби вона народилася росіянкою, вона б не виграла. Жодних шансів. Очевидно, що критерієм тепер є політичне рішення. Який сумний день для Японії», – написав користувач.

Проте були й ті, хто підтримав дівчину. 

«Якщо люди продовжать оцінювати японців, спираючись на походження, і вважатимуть своїми лише тих, у кого чиста японська кров, замість того, щоб прийняти мультикультуралізм, у Японії закінчаться японці».

«Як не японська людина, яка живе в Японії, я також вважаю, що походження не головне».

Попри дискусії в суспільстві, організатори конкурсу кажуть, що судді вибрали Кароліну Шіїно переможницею з «повною впевненістю».

«Вона розмовляє й пише гарною та ввічливою японською мовою. Вона більше японка, ніж ми», – сказала організаторка Ай Вада.

Після отримання японського громадянства минулого року Шіїно сказала, що вона «може і не виглядає, як японка», але її розум «став японським», оскільки вона виросла тут.

Приймаючи нагороду, вона розповіла, що завоювання титулу «Міс Японія» було її мрією.

«Мені доводилося постійно зіштовхуватися з труднощами, які заважають мені бути прийнятою японцями. Тому тут, на конкурсі, я дякую усім за те, що мене нарешті визнали японкою», – сказала Шіїно у своїй промові зі сцени. «Те, що мене визнали японкою на цьому конкурсі, наповнює мене вдячністю».

Тепер Кароліна представлятиме Японію на майбутньому конкурсі «Міс Всесвіт».

За інформацією Tokyo Weekender, Кароліна родом з України, із Тернополя. Вона народилася у 1998 році. Переїхала до Японії після того, як її мати вдруге вийшла заміж за японця. Дівчинці тоді було 5 років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *