Горнятко чаю або кави і шматочок кексу здатні додати яскравості кожному дню! Не уявляєте випічки без яєць, масла, сметани чи молока? Спробуйте – це неймовірно смачно та корисно. Така випічка містить значно менше калорій, аніж традиційна, тому шматочок кекса впишеться у будь-яку дієту. А ще підійде тим, хто постить. І жодна людина не запідозрить, що їсть десерт, в якому немає звичних для випічки інгредієнтів.
Найсмачніший у світі морквяний кекс
Приготування: моркву натираємо на найдрібнішій тертці (можна в кухонному комбайні). Викладаємо моркву в миску, додаємо цукор, ванільний цукор, олію, спеції, добре перемішуємо. З лимона та апельсина натираємо цедру і додаємо її до суміші. Туди ж додаємо борошно, розпушувач, гашену соду. Перемішуємо. Вливаємо заварку чаю (попередньо трошки охолоджену) – дивіться уважно, скільки візьме тісто, воно не повинно бути рідким. Після цього додаємо помиті й висушені родзинки і вимішуємо. Викладаємо у форму (дно простеліть папером для випічки). Викладаємо тісто, ставимо в духовку на 180 градусів на годину. Виймаємо, охолоджуємо. Різати відразу не треба! Випічці без яєць потрібно дати час охолонути, інакше вона буде розвалюватися. Найкраще – накрити щільно кришкою чи мискою і залишити на ніч.
Після завершення вашого посту кекс можна прикрасити кремом. Перемеліть у блендері до однорідного стану звичайний домашній сир або сир на кшталт «Філадельфії» чи «Маскарпоне», додаючи до нього трохи цукру, ванільного цукру. Також можна додати трохи натертої цедри з лимона. Отож, після того, як спечений кекс постоїть ніч (або хоча б кілька годин), оцим кремом щедро намастіть випічку. Поверх неї насипте подрібнені волоські горіхи й хвилин на 30 помістіть у холодильник.
Зберігати кекс потрібно в холодильнику (і теж накритим, щоб не вбирав сторонніх запахів) Без холодильника випічка, що не містить яєць, може швидко зачерствіти.
Шматок сонця – гарбузовий кекс з апельсином
Приготування: у мисці змішуємо гарбузове пюре, яблучне пюре, воду, борошно, цукор. Додаємо корицю і цедру, вимішуємо. Не забуваємо про розпушувач! Викладаємо в форму, ставимо в духовку на годину на 170 градусів. Даємо повністю охолонути!
Борошно можна брати практично будь-яке. Якщо брати тільки пшеничне борошно, то текстура буде легшою. Готове яблучне пюре можна замінити натертим на дрібній тертці (без шкірки) яблуком – воно дає тісту м’якість, використовується замість масла. Якщо яблук немає, кладіть рафіновану олію без запаху (не більше 40-50 г). Обов’язково дайте кексу повністю охолонути перед тим, як різати, інакше буде кришитися.
Потрібно: 270 г гарбуза, 15 г олії (найкраще кокосової), 50 г цукру, 150 г борошна (якщо маєте бажання експериментувати, візьміть 110 г цільнозернового борошна, 30 г кокосового і 10 г мигдалевого борошна), жменя родзинок, розпушувач.
Приготування: технологія та сама, як у попередньому рецепті гарбузового кексу з апельсином. Цей кекс виходить трохи сухішим і менш щільним.
Чайний кекс зі спеціями – як у Британії
Приготування: попередньо замочити родзинки в чайній заварці і залишити на стільки, на скільки у вас вистачить терпіння (наприклад, години на чотири, але можна залишити і на добу). У мисці змішати борошно, спеції (не шкодуйте!), цукор, розпушувач. Вилити в цю суміш чайну заварку разом з родзинками. Кількість борошна варіюйте самі в залежності від того, скільки рідини вберуть ваші сухофрукти. Додати олію і перемішати. Заповнити тістом форму і відправити випікатися – 170 градусів, близько години. Спробуйте під час випікання поруч із кексом поставити в духовку миску з водою і дати кексу охолонути у вологому середовищі.
Також до кекса можна додати що-небудь цитрусове, підійде цедра лимона або апельсина.
Шоколадний кекс з цукіні
Приготування: цукіні почистити, натерти на крупній тертці. Всі інгредієнти змішати виделкою (буде занадто густо – додайте води, дуже рідко – трохи борошна), викласти в форму (наприклад, у силіконову форму в вигляді цеглинки). Випікати в духовці на 165-170 градусах приблизно 40-50 хв. Час, звичайно, залежить від вашої духовки. Готовність перевірте зубочисткою – якщо суха, отже, кекс готовий.
Використання цукіні в цьому рецепті допомагає істотно (практично на третину) скоротити кількість борошна і дає вологу текстуру. Здогадатися, що в цьому кексі є овочі, неможливо, тож нехай вас не бентежить цей інгредієнт.
Ароматний лимонний кекс
Потрібно: 185-200 г борошна (можна взяти звичайне пшеничне або суміш, наприклад, 100 г вівсяного, 30 г гречаного, 35 г мигдального, 20 г кокосового борошна), 65 г цукру, 40 г соку лимона, 115 г вівсяного молока (можна використовувати кокосову воду або просто воду), 40 г олії, 60-90 г яблучного пюре, родзинки, натерта цедра лимона, ваніль, кориця – на око, але смачніше, коли цедри більше, ніж кориці, сода і розпушувач.
Приготування: процедура випікання, як у попереднього кекса. Всі інгредієнти потрібно змішати та викласти в форму. Випікати 40-50 хвилин за температури 165-170 градусів.
Банановий кекс з вівсяним борошном
Потрібно: 225 г банана (беріть стиглий, розминайте виделкою – не блендером, інакше буде надто рідко. Грудочки банана – це нормально), 190 г борошна (можна взяти звичайне пшеничне або суміш – наприклад, 50 г цільнозернового, 100 г борошна із зеленої гречки (або звичайного гречаного), 20 г мигдалевого борошна і 20 г кокосового борошна. Частину борошна спробуйте замінити вівсяним борошном або на подрібнену в кавомолці вівсянку), 160 г вівсяного молока, 10 г олії (для бананової випічки багато олії не потрібно), 40 г цукру (знову ж таки, багато цукру не потрібно, банани і так солодкі), розпушувач і сода, горіхи, сухофрукти (смачно з різаною курагою) – за смаком. Можна нічого не додавати.
Приготування: процес той же, що в попередніх рецептах – змішати, викласти в форму, випікати 40-50 хвилиин за температури 165-170 градусів.
Шарлотка з вишнею
Потрібно: 1 склянка борошна, 1 ч. л. соди, 2 ст. л. лимонного соку, 90 г цукру, пакетик ванільного цукру, дрібка кориці та меленого імбиру, 1 ст. л. олії без запаху, 0,5 склянки води, 200 г замороженої вишні.
Приготування: змішуємо борошно, соду, цукор, ванільний цукор, корицю та імбир (імбиру потрібно зовсім трішки, на кінчику ножа). Додаємо олію і начинку (вишню розморожувати не треба), лимонний сік, наприкінці вливаємо воду. Ретельно все перемішуємо і залишаємо приблизно на 10 хвилин. Розігріваємо духовку до 180 градусів. Пиріг викладаємо на пергаментний пиріг у форму та випікаємо протягом 30-40 хвилин.