– Моя творчість – це нива, засіяна невтомною працею і любов’ю до Бога, батьків, до учнів, дітей, своєї роботи та рідної землі, – зізнається Галина Гаргура, вчителька образотворчого мистецтва Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов.
Вона не уявляє свого життя без написання віршів, малювання, адже у такий спосіб відчуває світ і переживає емоції.
Виставку ікон та творчих робіт, а також поезії зі збірки «Відлуння душі» Галина Гаргура презентувала у Тернопільській бібліотеці для молоді. Свої вірші мисткиня ілюструвала художніми зображеннями на форматі А-3, створивши оригінальні композиції.
На презентацію творчості Галини Гаргури завітали її колеги, учні, випускники, читачі книгозбірні. Зокрема завучка школи №5 Ольга Шмир розповіла про те, як креативно і натхненно пані Галина працює зі своїми учнями, а в її кабінеті постійно діє виставка, де можна переглянути дитячі роботи. Школярі, які завітали на свято, читали вірші своєї вчительки і власні, підготували презентацію про роботу і досягнення Галини Степанівни.
Справжньою несподіванкою стало те, що на свято завітала Наталя Зварич – учениця Підволочиської школи, яку навчала пані Галина.
– Спогади про ваші уроки – одні з найяскравіших з шкільного життя, – зізналася Наталя. – Це був такий гарний час. Ми на уроках малювали, ліпили, ткали, ходили на пленери з мольбертами, організовували екскурсії, разом рибалили, а потім варили уху. Було чудово.
У залі панувала дуже щира і душевна атмосфера. Відомі тернопільські художники Ірина та Микола Кафтан прийшли підтримати пані Галину та зачитали її «Малюнок» і «Творіть красу». Взяли участь у творчій зустрічі методист міського управління освіти Галина Федун, а також колеги-педагоги Світлана та Наталя Фугель, Ірина Безкоровайна, Галина Кізілова.
Галина Степанівна зізнається, для неї це дуже важлива подія, адже вперше перед таким широким загалом презентує свою творчість і напрацювання. Вона розповіли, що творчі здібності сформувалася у неї ще в дитинстві. Сьогодні, озираючись в минуле, щиро вдячна своїм батькам, а також дідусю і бабусі, за те, що виховали у неї християнські чесноти, привили працелюбність і з дитинства розвивали уяву і творче мислення.
- Тато був моїм першим вчителем, – пригадує жінка. – Він брав мою руку і вів лінію, з якої можна було намалювати все, що захочеш. Тато був дуже терплячий і люблячий. А з мамою ми неодноразово ходили в ліс, щоб вслухатися в мовчазну тишу дерев. Сідали на стежку і малювали все, що бачили.
Галина Гаргура знала ще з дитинства, що буде художником і вчителем. Після школи вступила у Львівське училище прикладного мистецтва імені Івана Труша. Після його закінчення працювала у Тернопільському художньому комбінаті, у художній школі та гімназії Підволочиська. З 1987 року – вчитель образотворчого мистецтва у Тернопільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов.
– Я тривалий час мало кому показувала свою творчість, – зізнається жінка. – Однак моя подруга дизайнер-флорист Марія Муца завжди мене переконувала, що це неправильно. Адже якщо Господь дає талант, то його потрібно розвивати і ділитися ним з іншими. Сьогодні я це усвідомила і переконана, що хоч творчість – це невтомна праця, недоспані ночі, але це те, що дає сили, наснагу і натхнення на кожен день. Хочу щиро подякувати Ірина Березі, яка організувала таку чудову творчу зустріч, і Денису Кучеру, який допомагав мені створити дизайн моїх творчих робіт.
Софія БОРАК.