– Про небезпеку ви, напевне, неодноразово вже чули, але звичка думати, що біда може статися з кожним, крім нас, іноді призводить до поганих наслідків. Багато людей в пошуках кращої долі та вищих зарплат вірять першому ліпшому, бездумно перетинають кордон, віддають власні документи і потрапляють у рабство – чи то сексуальне, чи трудове, – розповідає правоохоронець.
Аби цього не трапилося, потрібно максимально оцінити всі можливі ризики та відповідально ставитися до планування майбутньої поїздки. Переконайтеся, що робота офіційна, а віза, яку вам пропонують, робоча, а не туристична. За жодних умов не віддавайте свій паспорт потенційним роботодавцям.
За словами Олександра Буняка, Тернопільська область в західному регіоні лідирує за кількістю людей, котрі у пошуках кращого життя їдуть за кордон. з початку року ми задокументували дев’ять фактів, коли жителі області потрапляли у сексуальне рабство. Знешкоджено діяльність двох злочинних груп, які вербували мешканців краю в сексуальне рабство в Польщу, Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати.
– В рабство потрапляють молоді дівчата від 20 до 35 років, приємної зовнішності. Проте трапляються випадки вербування і постарших жінок, які повинні працювати в борделях іноземних країн. Всі люди, які потрапили в сексуальне рабство чи в трудову експлуатацію, нами направляються до міжнародної організація “Відродження нації”, де їм надається матеріальна, юридична та психологічна допомога. Також направляємо в державну адміністрацію, де їм надають фінансову допомогу та гуманітарні пакети.
Жертвами торгівлі людьми стають не лише дорослі жінки і чоловіки, але й діти. Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.