Розташувати меблі в кімнаті не так-то просто, як здається спочатку. Буває, що розміри кімнати і меблів, м’яко кажучи, не збігаються, а ще потрібно знайти спільну мову з іншими членами сім’ї. Куди поставити комод? Куди ліжко? Куди телевізор? Ось кілька порад, які допоможуть раціонально використовувати наявний простір для створення гармонійного інтер’єру і грамотної розстановки меблів.
- Кухня. Якщо ваша кухня велика за площею, можна поставити обідній стіл або барну стійку в центрі. Навколо вже можна розставляти побутову техніку, розставити по колу меблі, організувати зону відпочинку. Однак часто буває, що площа кухні дуже маленька, і тут буває складно розставляти меблі навколо. Таким чином, щоб заощадити більше місця, стануть в нагоді складні меблі або просто малогабаритні. Якщо кухня досить вузька і довгаста, можна використовувати паралельне розташування функціональних зон. Зовсім в маленькій кухні вітається так зване Г-подібне розташування меблів.
- Спальня. Тут справи йдуть трохи інакше. Зазвичай в спальні задіюється симетричний спосіб розташування меблів. Ліжко розташовується біля стіни, а по обидва боки від нього розміщуються тумбочки з плафонами. Напроти ліжка можна розташувати комод з телевізором. У одній зі стін шафа з дзеркалом. Якщо в спальні є робоча зона, то її краще обгородити спеціальної ширмою, позначити освітленням або кольором, дизайном. Якщо габарити спальні невеликі, ліжко оптимально розташувати уздовж стіни, щоб вона не заважало в проході. Краще не встановлювати спальне місце на одній лінії з дверима. Є варіант розташувати туалетний столик біля ліжка або під вікном. Якщо залишиться місце, поставте яскравий пуф, як цікаву і практичну деталь інтер’єру.
- Вітальня. Зал або вітальня – найбільш представницька і гостинна частина будинку. Тут проводить час сім’я, тут збирають гостей і взагалі відбувається багато чого цікавого. У великих залах в центрі встановлюють камін або великий плазмовий телевізор. Навколо можна організувати зону відпочинку у вигляді канапок і пуфів. Що стосується письмового столу, то його можна встановити в одному з кутів. Полиці з книгами оптимально розташувати поруч з ним. Це буде своєрідна робоча зона, особливо якщо в будинку немає окремого кабінету. Як у великій, так і в маленькій вітальні, краще притримуватися мінімалізму і не захаращувати приміщення зайвими меблями. Якщо вітальня за сумісництвом є їдальнею, помістіть обідній стіл біля вікна. Вірна ознака грамотної розстановки меблів – то, що навіть в маленькому приміщенні залишається хоч трохи місця. Як розташувати прикраси інтер’єру, вам допоможе з’ясувати ваша фантазія.
- У кімнаті дитини має бути все гармонійно, а головне – безпечно влаштовано. Діти дуже люблять активні ігри, тому в дитячій простір дуже цінується. Кращий варіант розміщення меблів – зонування простору: це дасть можливість створити ділянку для навчання, для сну, місце для ігор і так далі. Важливо, щоб письмовий стіл і супутні предмети розташовувалися біля джерела денного освітлення. Центр кімнати краще залишити для дитячих ігор і не захаращувати цю ділянку кімнати меблями.
Сьогодні компактні складні меблі дають можливість красиво і гармонійно облаштувати інтер’єр навіть в найменших квартирах. Так, великі старі шифоньєри легко замінюються сучасними шафами-купе, замість стандартного обіднього столу можна встановити вузький диван столик, величезний диван замінюється м’яким куточком. На сайті інтернет-магазину Союзмебель Ви зможете підібрати готові набори або зібрати з окремих елементів.
Треба підбирати меблі по дизайну кімнати
Мені здається головне правило розстановки меблів це зручність в подальшому користуванні.