
Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними та обережними. Ні в якому разі не розголошуйте стороннім особам конфіденційну інформацію, яка стосується ваших банківських рахунків. Пам’ятайте: ваша довіра – головна зброя шахраїв.
Як повідомили в обласній поліції, однією з жертв аферистів стала 68-річна жителька Теребовлі. Їй зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником банку. Він повідомив, що картку заблоковано і переконав діяти за його вказівками: назвати PIN-код до кредитної картки. Довірившись незнайомцю, жінка втратила 49 000 гривень.
У схожий спосіб постраждала й 67-річна мешканка Тернополя. Вона розповіла, що їй також зателефонував нібито представник банку й запропонував перевірити рахунок. Жінка продиктувала чотири останні цифри картки та SMS-коди й отримала сповіщення про списання 21 000 гривень.
У Підволочиській громаді аферист запевнив 60-річну жінку, що хтось намагається розрахуватися карткою в одному з магазинів. Аби відмінити «підозрілу» покупку їй запропонували перерахувати всі кошти на «безпечний» рахунок банку. В результаті – мінус 42 000 гривень.
За усіма фактами слідчі поліції відкрили кримінальні провадження за статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення осіб зловмисників та притягнення їх до відповідальності.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.