18 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

18 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день вина “Піно-нуар”, День інтуїтивної прозорливості, День відкриття гелію, День “Ніколи не здавайся”.

У Таджикистані – День медичних працівників, в Таїланді – День науки, в Казахстані – День Прикордонних військ, в Азербайджані – День прикордонника, в Киргизстані – День військової авіації, в Болгарії – свято танцю паневрітміі, в Австралії – День ветеранів В’єтнаму, День Лонгтан, в Бахрейні – переддень Ашура, в США – День народження Вірджинії Дейр, День пирога з морозивом, День каталогу для замовлення поштою, День поганих віршів, День подружніх пар, в Індії – День посту і духовних практик “Павітропана екадаші”.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1826 році шотландський дослідник Александер Гордон Леінг першим з європейців досяг стародавнього міста Томбукту на березі Нігеру.

У 1859 році француз Жан Блонден перейшов по канату через Ніагарський водоспад, тримаючи на своїх плечах другого акробата. Рекорд зафіксовано в Книзі Гіннесса.

У 1909 році мер Токіо Юкіо Одзакі подарував Вашингтону 2 тисячі вишневих дерев (сакури), які президент США Тафт вирішив висадити біля річки Потомак.

У 1958 році в США був опублікований роман Володимира Набокова “Лоліта”. Величезною популярністю він зобов’язаний не тільки стилю, але і скандальної теми. Головний герой Гумберт, від імені якого ведеться розповідь, був без розуму від дівчаток-підлітків, яких він називає “німфетками”. Єдина радість в його житті – спостерігати здалеку за ними. Намагаючись хоч трохи втілити свої фантазії в реальності, він відвідує повій, а пізніше одружується на “молодящейся” жінці, схожою на дитину.

Після розлучення з нею Гумберт переїжджає в Америку і випадково зупиняється в будинку Гейзів – вдови і її дочки Лоліти. Герой закохується в дівчинку і за всяку ціну вирішує залишитися в її будинку. Але все завершилося трагедією… Роман написаний англійською мовою і вперше був виданий в 1955 році в Парижі. Спочатку Набоков планував опублікувати його анонімно, побоюючись скандалу і переслідування. Скандал дійсно супроводжував виходу романа, проте на кар’єру і славу Набокова він негативно не вплинув – навпаки, “Лоліта” принесла Набокову величезний дохід, що дозволив йому залишити викладацьку роботу в США і переселитися до Швейцарії.

Згодом Набоков сам переклав “Лоліту” на російську мову (переклади інших англомовних романів були їм лише авторизовані). Роман вважається однією з найвидатніших книг XX століття: він був відзначений у списку 100 кращих романів новітньої бібліотеки, увійшов до списку 100 кращих романів за версією журналу Time, в список 100 книг століття за версією французької газети Le Monde і двічі був екранізований (в 1962 і 1997 роках).

Яке нині церковне свято

Православна церква 18 серпня вшановує пам’ять преподобного Євстигнея. У народі день назвали Житник.

Що не можна робити

Не можна лінуватися і довго спати.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

яка погода 18 серпня – таким буде грудень;

виповзли земляні черв’яки – до дощу.

Іменини

Іменини у Євдокії, Юхима, Дар’ї, Івана, Христини, Вікентія і Марії, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares