Двадцята хліборобська весна Олександра Пеляка: колектив “Вікторії-92” на Тернопільщині плекає майбутній врожай

Двадцята хліборобська весна Олександра Пеляка: колектив “Вікторії-92” на Тернопільщині плекає майбутній врожай

Весна 2023 року не подібна до попередніх. Тепла безсніжна минула зима, з частими дощами доволі наситила ґрунт вологою, що сприяло озимині вийти навесні в доброму стані. Тож в агропідприємстві «Вікторія–92» Козівської громади, аби якомога швидше підживити озимину, аграрії вийшли в поле вже з першого березня і за чотири дні провели підживлення 1200 гектарів озимої пшениці та 850 гектарів ріпаку мінеральними добривами по таломерзлому грунті.

 Незважаючи на квітневу негоду, хлібороби підприємства, використовуючи кожну погожу днину, організовано засіяли площі 570 гектарів ярого ячменю, що на кінець місяця дав дружні сходи і гарний ріст та надію на щедрий урожай. А на п’яте травня господарство закінчило посів 1450 гектарів кукурудзи та  160 гектарів соняшнику і приступило до посіву  сої. Також здійснило друге підживлення озимини і проводить зараз агротехнічні заходи по боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

 Це вже двадцята хліборобська весна молодого керівника агропідприємства Олександра Пеляка, що за ці роки набув багатющого досвіду. Застосовуючи передові технології,  обробляє нині до п’яти тисяч гектарів землі. Аби успішно веснувати, господарство напередодні підсилило діючу виробничу потужність новою технікою, придбавши два трактори марки New Holland, сівалку  Horseh Pronto і оприскувач Lemken  Sirius 10. До речі, у господарстві вся техніка найсучасніша, в якої основне не лише продуктивність сільськогосподарських робіт, а й комфортні умови для механізаторів.

Поряд з веснуванням у полі, в господарстві проводяться будівельні роботи. Вони ведуться щорічно, інтенсивно розбудовуючи виробничу та соціальну інфраструктуру. Так, минулого року добудовано другу лінію зерноелеватора на 14 тисяч тонн продукції, введено в експлуатацію заправну станцію ємністю 100 тисяч літрів пального і для зберігання сільськогосподарської техніки побудовано критий машинно-тракторний двір. А цьогоріч  у Плотичі будівельники вже звели новий адміністративно–побутовий будинок. В ньому будуть розташовані  оснащені технікою виробничі кабінети для спеціалістів, кімната для прийому відвідувачів, клас для навчання механізаторів і працівників інших професій. Обладнуються на сучасному рівні побутові кімнати, душові кабіни, роздягальні. Упорядковується по відповідному дизайну виробничо–господарська територія. Забезпечення працівникам належних виробничих і побутових умов праці та харчування, одне з головних питань в роботі керівника господарства.

Агроном Владислав Городецький оглядає розвиток озимого ріпаку

В умовах війни всі зусилля суспільства спрямовані на подолання агресора і наближення дня перемоги. Щоб досягти цього, агропідприємство «Вікторія–92» також своїми можливостями постійно підтримує територіальні сільські громади, родини учасників війни, всебічно допомагає Збройним Силам України технікою, коштами, продуктами харчування, матеріальними цінностями, іншими необхідними потребами.

До речі, із Вікторівки і Плотичі, що являються базовими селами господарювання агропідприємства, з перших днів російської агресії в лави ЗСУ вступили до 40 односельців. Таким чином, одні воюють на фронті, інші сільчани тримають хліборобський стрій на полі, вирішуючи продовольчу безпеку держави. Прикладом можуть послужити родини вікторівчан Йосипа Репели, де син Петро і внук Дем’ян  воюють з окупантами, а інший син Борис трудиться механізатором на передовій весняно–посівної кампанії, аби бути з хлібом насущним країні. Інший житель Городецький Ігор на фронті, а син Владислав працює агрономом.

Йосип Репела із сином Борисом на посівній кукурудзи

В такому єднанні фронту і тилу, працівники ФГ «Вікторія–92»  хліборобською працею дають і свій внесок у перемогу України над рашистами.

Враховуючи сьогоднішні життєві реалії і ризики у сільськогосподарському виробництві, ФГ «Вікторія–92» не зупиняється на досягнутому, а продовжує  працювати з перспективою на майбутнє, з вірою у післявоєнне швидке відродження України.

                                                                                                       Іван ДУФЕНЮК село Плотича Козівської громади

                                                                        

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *