2020-ий оголосили на Тернопільщині роком бандури

2020-ий оголосили на Тернопільщині роком бандури

У наступному році виповнюється 100 років від дня народження уродженця Бережан, видатного бандуриста, музичного теоретика та реставратора кобзарського епосу Зіновія Штокалка.

Враховуючи цей факт та з метою популяризації виконавського мистецтва гри на бандурі, депутати вирішили проголосити 2020 рік у Тернопільській області Роком бандури.

Зіновій Штокалко народився в 1920 році в Бережанах в сім’ї священика, був четвертим з п’яти синів. Його старші брати померли у дитинстві і, можливо, це спонукало його вибрати медицину, як професію. Після війни Штокалко здобув звання доктора медичних наук в Мюнхенському університеті, захистивши дисертацію про біохімію карциногенези. В 1952 році емігрував до США і подав прохання до Верховного Суду, щоб американський медичний естаблішмент визнав його європейський диплом. Працював у різних лікарнях Нью-Йорку, а згодом і приватно, безкоштовно лікував бідних. Зіновій зацікавився бандурою ще в дитинстві завдяки батьку, який, будучи військовим священником, привіз інструмент з центральної України. У Нью-Йорку він взявся за написання підручника гри на бандурі, опрацьовував народні та кобзарські пісні для бандури. Також залишив по собі 20 годин аудіозаписів, які надзвичайно цінні в історії бандурного мистецтва.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares