26 травня: яке сьогодні свято там чим цікавий і пам’ятний цей день

26 травня: яке сьогодні свято там чим цікавий і пам’ятний цей день

26 травня – день пам’яті мученика Олександра. Жив він в III столітті за часів правління імператора Максиміліана та був хоробрим воїном. Сповідував чоловік християнство. Тому, коли інші воїни влаштували язичницьке святкування з принесенням жертв ідолам, Олександр залишився вдома. Імператор бачив мужність свого воїна, але не хотів, щоб той був християнином. Тому просив відмовитися від віри. Отримавши відмову, він наказав відсікти йому голову.

Серед наших предків існувало повір’я, що цього дня не можна купатися у водоймах, тому що це накличе нещастя.

В народі день називали Комарницею – тому що саме цього дня з комарами було пов’язано чимало прикмет. Наприклад, якщо комарів немає, буде маленький врожай трави і вівса. Багато мошок – восени буде багатий урожай грибів.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 26 травня:

1093 рік – в день Вознесіння половці розбивають руське військо в битві на річці Стугна;

1648 рік – 15-тисячна козацька армія Богдана Хмельницького громить 18-тисячну польську армію Миколая Потоцького в битві під Корсунем;

1895 рік – під час архиєрейської візитації Білого Каменю митрополит Сильвестр (Сембратович) освячує наріжний камінь під нову муровану церкву;

1938 рік – у місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто закладає перший камінь під новобудову першого заводу “Фольксваген”;

1953 рік – починається Норильське повстання політв’язнів;

2014 рік – відбувається перший бій за Донецький аеропорт, українські війська вибивають проросійських бойовиків з обох терміналів аеропорту.

Який день в Україні та світі

26 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день лінді-хоп. Лінді-гоп – афроамериканський танець, який з’явився в Нью-Йорку в 1920-30 роках. Поєднував в собі елементи сольних та партнерських танців, використовуючи імпровізацію та рухи афро-американських танців. Свято було встановлено на честь дня народження Френкі Меннінга, який народився 26 травня 1914 року у Флориді, переїхав в дитинстві в район Гарлем (Нью-Йорк), де став зіркою танців.

День Бермудських островів. На Бермудських островах ця дата є національним святом. Святкують проведенням параду в Гамільтоні, а також автомобільними перегонами з західного до східного краю острова. Традиційно саме в цей день місцеві жителі вперше в році виходять в море, а шорти-бермуди починають носити як діловий одяг.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *