7 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

7 листопада: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день вина “Мерло”, Європейський день винного туризму, Міжнародний день інуїта, Міжнародний день африканських письменників.

В Україні – День працівника соціальної сфери, в Швеції – День шоколадного липкого пирога, в США – День нотаріуса, День обізнаності про лімфоми у собак, День гіркого шоколаду з мигдалем, День “Обійміть ведмедя”, в Таджикистані – День театру, в Аргентині – День спортивного журналіста, в Тунісі – День нової ери, День оновлення, в Білорусі – День працівників цивільної авіації, в Бангладеш – День революції і солідарності, в Грузії – День нотаріуса, в Киргизстані – День історії та пам’яті предків, в Угорщині – День опери, на Мальдівах – День прийняття ісламу.

Пам’ятні дати, річниці та події

7 листопада 1891 року американець Віткомб Лео Джадсон запатентував перший прототип застібки-блискавки.

У 1913 році в Північній Америці на Великих Озерах вибухнув найсильніший шторм, що увійшов в історію як “Великий”. Зазнали аварії 12 кораблів, загинули понад 250 осіб.

У 1940 році в США, в штаті Вашингтон, сталося обвалення висячого моста “Tacoma Narrows Bridge” через помилку з вітровими навантаженнями. Єдиний водій машини, що опинилася на мосту, встиг покинути авто і врятуватися. Процес руйнування був знятий на 16-міліметрову кольорову кіноплівку Kodachrome. На основі зйомки був створений документальний фільм “The Tacoma Narrows Bridge Collapse”, що дозволив згодом детально вивчити процес руйнування.

Демонтаж пілонів і бічних прольотів був розпочатий незабаром після аварії і тривав до травня 1943 року. При будівництві нового моста були використані анкерні підвалини, бики (підстави) пілонів і деякі інші складові частини старого моста. Повністю відновлений міст був відкритий 14 жовтня 1950 року і був на той момент третім по довжині висячим мостом у світі (загальна довжина – 1822 м, довжина центрального прольоту – 853 м).

У 1949 році була отримана перша нафта на нафтових каменях, найстарішої в світі морської нафтової платформі. Це – крайня східна сухопутна точка Азербайджану, селище міського типу в Каспійському морі, в 42 кілометрах на схід від Апшеронського півострова.

Яке нині церковне свято

Православна церква 7 листопада вшановує пам’ять мучеників Маркіяна і Мартирія. За народними прикметами, з цього дня починає змінюватися різко погода, стає дуже холодно, наближається справжня зима. 

Що не можна робити

Тим, хто займається приватною торгівлею, рекомендується в цей день не їздити нікуди з товаром. Жінкам і дівчатам не можна плакати в подушку. Кажуть, що тому, хто потім ляже на неї, перейдуть всі сльози і болі.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

сухо – зима буде морозною;

йде сніг – до тривалої зими. 

Іменини

Іменини у Маркіяна, Матрони, Афанасія і Валерія, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares