Антисептик без запаху

Нам доводиться користуватись цією рідиною щодня. То ж хотілося б елементарної зручності. Хоча б такого простого, щоб антисептик не мав різкого запаху. Ви теж стикнулись з цією проблемою? Тоді читайте нашу статтю, ми розповімо вам, як позбутись неприємного запаху та подбати про власний захист від хвороботворних мікроорганізмів. 

Звідки береться неприємний запах

Ми звикаємо навіть до сильних ароматів. Візьміть, наприклад, власні парфуми. Вже за 10-15 хвилин після того, як ви їх нанесете, ви перестаєте звертати увагу на запах. Хоча інші люди його добре відчувають та помічають, що ви користуєтесь дорогими та якісними парфумами. 

Чому ж тоді ми відчуваємо запах від антисептика? Дуже просто − ви користуєтесь продуктом, що містить метиловий або ізопропіловий спирт. Так, вони справді ефективно допомагають знешкоджувати хвороботворні організми. Але обидві ці речовини − сильна отрута. Ми практично ніде більше в побуті не стикаємось ні з метиловим спиртом, ні з ізопропіловим. Тому й не можемо так легко звикнути до їх неприємного запаху. Що ж робити? Потрібно використовувати інакший розчин. 

Який антисептик краще обрати

Все дуже просто. Беріть антисептик, в якому основна діюча речовина − це етиловий спирт. Звичайнісінький етанол, який ми так любимо споживати у складі міцних благородних напоїв під час застілля. 

По своїм антисептичним характеристикам етиловий спирт нічим не поступається ні метиловому, ні ізопропіловому. Але його аромат не дратує нас так сильно. Ба більш, його легко перебити будь-яким парфумом. Адже й в складі вашого одеколону теж входить той самий харчовий спирт. Й вас зовсім не бентежить його запах. 

Так само можна вчинити з антисептиком. Просто додайте до нього трішки ароматичної речовини. Найпростіший метод − додати власний парфум. Можна обрати харчовий ароматизатор. Наприклад, що ви скажете про антисептик з ароматом полуниці чи банану? Для дітей радимо використовувати ароматизатор "жувальна гумка". Саме цей запах малюки люблять найбільше. 

Як приготувати самостійно

В решті решт ви й самі можете готувати антисептичний розчин. Й він нічим не буде поступатись тим, що продаються в аптеках чи магазинах. ВООЗ розробила простий рецепт, до складу якого входять виключно недорогі та доступні компоненти. На 10 літрів антисептику вам потрібно:

  1. Спирт етиловий, ректифікований, 96,3% − 8,333 л. 
  2. Перекису водню розчин 3% − 0,417 л. 
  3. Гліцерин харчовий − 0,145 л. 
  4. Дистильована вода − 1,105 л. 

Всі складники перемішуються в герметичній тарі. Після перемішування розчин повністю готовий до використання. Він здатен знищити до 99% всіх відомих хвороботворних мікроорганізмів. 

Звичайно, ви можете додати до нього ароматизатор в розумних кількостях. Хоча навіть в оригінальному складі він не має сильного чи різкого запаху. 

Не забувайте користуватись антисептиком кожного разу, коли ви контактуєте з поверхнями, на яких можуть знаходитись бактерії чи віруси. Завжди носіть з собою пляшечку. Слідкуйте, щоб вона була герметично закоркована.

Джерело – https://spirt-opt.to/category/spirt/

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares