Бджолиний пилок: як вживати і що лікує

Бджолиний пилок: як вживати і що лікує

Бджолиний пилок – це пилок з квітів та інших рослин, який бджоли зібрали і обробили своїми ферментами. Після потрапляння до комах він називається обніжжям. Цінність його полягає в тому, що вміст поживних речовин у цьому продукті бджільництва в кілька разів перевищує аналогічні показнику в меді. Для прикладу: в обніжжі вміст білка може досягати 30 відсотків, що прирівнює його користь до молока і м’яса. Бджоляр, для того, щоб зібрати пилок будує у вулику спеціальні перешкоди, за рахунок яких комахи струшують частину пилку в заздалегідь встановлений лоток.

Корисні властивості бджолиного пилку

Бджолине обніжжя також містить цілий набір корисних елементів, серед яких: хром, свинець, мідь, залізо, селен, амінокислоти, фолієва кислота, калій і кальцій. Всього в цьому продукті 27 металів, а також фруктоза, глюкоза, ряд вітамінів групи В (В1, В2 і В6), С, Е і А. Бджолиний пилок – це природні антибіотики, такі, як фітонциди і фітогормони.

Співвідношення всіх перерахованих вище компонентів ідеально збалансоване природою. Пилок, який потрапляє до бджіл і проходить через їх лапки, припиняє бути алергеном. Він із збудника порушень в імунному балансі стає речовиною, що сприяє його зміцненню. Як і будь-який продукт пасіки, обніжжя має ряд цілющих властивостей, які допомагають побороти такі серйозні недуги: недокрів’я, гіпертонію, хвороби нервів, а також проблеми ендокринного характеру.

Чим корисний для жінок

За науковими дослідженнями, жінки, які вживають бджолине обніжжя, помітили колосальні зміни в своєму організмі. Зазначалося, що на зміну безсонню приходить здоровий і спокійний сон, налагоджується цикл, шкіра стає пружною і еластичною, при цьому має здоровий колір, зникають прищі, з’являється бадьорість. При регулярному прийомі цілюща дія відчувається вже через 2 тижні.

Корисні властивості для чоловіків

Молодість представників чоловічої статі багато в чому залежить від сексуальних можливостей. Коли спостерігається спад ерекції, джентльмени цей момент переживають дуже болісно: стають депресивними, дратівливими, млявими, деякі втрачають інтерес до життя. Виявляється, продовжити сексуальне життя чоловіка цілком можливо без застосування синтетичних ліків. Вживання пилку впливає на кровотворення, очищує судини, підвищує м’язовий тонус, за рахунок чого статева функція відновлюється. Причому, організм насичується корисними вітамінами, прискорюється обмін речовин, відзначається приплив сил, поліпшення настрою і багато інших позитивних змін.

Лікувальні властивості для дітей

Малюк швидко зростає, багато рухається, прагне до знань, а для підтримки організму необхідне повноцінне, правильне харчування з рясним вмістом поживних мікроелементів. Забезпечити дитині раціон з достатнім набором вітамінів практично неможливо. Але вихід є, бджолиний пилок – вірний помічник для здорового розвитку та формування сильного імунітету маленьких непосид. За даними статистики, діти, які вживають пилок, менше хворіють на застудні захворювання, а при виявленні вірусу швидше одужують. Також малюки спокійно сплять і набираються сил для нового дня.

Як правильно вживати

Для всіх існує правило – це дотримання регулярності прийому і не перевищувати дозування. Для дорослих – 1 чайна ложка з ранковим сніданком або перед сном, для дітей – половина чайної ложки вранці або ввечері.

Якщо мучить безсоння, то краще засіб вживати на ніч. Він надає загальну заспокійливу дію, допомагає організму розслабитися і відправитися в світ сновидінь без пробудження до ранку. У разі поганого пробудження, відчуття тривожності вранці, краще прийом пилку здійснювати на сніданок.

Кому не можна?

Пам’ятайте: якщо є алергія на продукти бджільництва – пилок необхідно виключити з раціону.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares