Чіа. Що це таке, як його правильно їсти і в чому користь

Насіння чіа, яке також називають іспанською шавлією, зараз на піку своєї популярності.

Чіа – один з найпопулярніших суперфудів наших днів, який, на думку дієтологів, здатний очистити організм від токсинів, поліпшити роботу кишечника і навіть омолодити організм.

Будучи джерелом білка, клітковини, кальцію, антиоксидантів і Омега-3, чіа завоював популярність серед шанувальників здорового харчування у всьому світі.

Кілька фактів

У наукових колах вважають, що користь чіа сильно перебільшена, однак також підтверджують, що воно має низку переваг для здоров’я.

Так, дослідження показують, що насіння чіа сприяє схудненню. Зокрема, раніше вченими було доведено, що клітковина та рослинні жири, що містяться в насінні чіа, здатні знижувати апетит.

Крім того, вчені підтверджують, що порція чіа містить більше кальцію, ніж порція шпинату або брокколі, проте акцентують увагу на тому, що за змістом кальцію чіа все ж поступається тим же молочним продуктам або тофу.

Як готувати

Насіння чіа використовують, як в сирому вигляді, так і в якості борошна. У початковому вигляді насіння чіа, яке не має яскраво вираженого смаку, можна додавати практично в усі готові страви, включаючи салати, омлети, м’ясо і рибу, тим самим покращуючи їх поживну цінність.

У свою чергу, подрібнивши насіння чіа, можна легко отримати корисне борошно, яке зазвичай додають в тісто для солодкої випічки або хліба. Також додають борошно в каші і смузі.

Популярне використання чіа в поєднанні з рідиною – наприклад, з соком або йогуртом. Попередньо насіння слід замочувати – приблизно на 30-50 хвилин. За цей час насіння набухає і в рази збільшується в обсязі, набуваючи желеподібної консистенції. При попередньому замочуванні чіа також можна використовувати з ягодами і фруктами як основу для корисного десерту. Крім того, насінням чіа часто замінюють яйця в тісті, роблячи суперфуд абсолютно незамінним продуктом для веганів і тих, хто дотримується дієти або посту.

За даними шанувальників чіа, насіння є чудовою альтернативою крохмалю і інших популярних, але не дуже корисних загусників для соусів, киселів і навіть супів.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *