Чого варто очікувати від навчання у Словаччині

Чого варто очікувати від навчання у Словаччині

Словацькі університети давно стали центром тяжіння для іноземних студентів, бо навчання там – це насамперед великі можливості, які відкриваються перед студентами. Єдине, що важливо – це мотивація та бажання вчитися, працювати і розвиватися.

Чому Словаччина?

Безкоштовна та якісна освіта, а також відмінні перспективи в майбутньому та можливість побачити світ уже під час навчання – ось що відкривається для студента, якщо отримати освіту у Словаччині та скористатися всіма наданими шансами. 

Усі державні словацькі університети спрямовані на те, щоб підготувати висококласних фахівців, які будуть працювати та допомагати розвивати країну. Тому освітній процес включає в себе багато практики, інтерактивних технологій, має всі необхідні для навчання ліцензійні програми, а також сучасні навчальні матеріали. 

Важливо, що система освіти Словаччина така сама, як і в усьому Європейському Союзі та в усіх інших розвинених країнах, тому дипломи визнаються цими країнами, а також Україною. Це дозволяє випускникам, без підтвердження диплому,  побудувати успішну кар’єру в будь-якій з цих країн. Тому абітурієнту потрібно бути готовим до цікавого, практико орієнтованого та різноманітного навчання.

Фінансова підтримка під час навчання

Будь-який, у тому числі і іноземний студент, у Словаччині може розраховувати на фінансову підтримку від університетів. Тут існують різні види стипендій, деякі з яких безпосередньо залежать від університету і факультету, до якого ви вступаєте. Чим більше виникає потреба у хороших фахівцях конкретної галузі, тим більше шансів, що університет має досить велике фінансування для цих цілей.

Безперечно, що будь-яка стипендія в Словаччині, насамперед, мотивація до навчання та науки. У деяких вищих навчальних закладах її можна отримати вже за відмінне навчання у школі, не чекаючи на першу сесію. Також є стипендії, які виплачуються за підсумком сесії (за умови, що всі предмети здані на відмінно та вчасно). Докладніше можна дізнатися на сайтах університетів, а також у відділенні для студентів.

Освітні можливості під час навчання

А які можливості доступні для студентів у Словаччині? Якщо говорити про освітні, то це насамперед участь у таких програмах, як, наприклад, Erasmus+. Даний некомерційний проект дозволяє студентам, які добре зарекомендують себе, поїхати до іншої країни по обміну на строк від 3 місяців до півроку. Головна умова – добре вчитися і знати на високому рівні мову країни, в яку студент їде або гарно володіти англійською.

Це чудова можливість познайомитися з ще однією країною, отримати досвід освіти в іншому університеті, помандрувати та познайомитися зі студентами з різних країн. Програма хороша ще й тим, що учні отримують стипендію, яка покриває основні витрати, а також страховку. Взяти участь у Erasmus+ можна вже з другого курсу, тож такий шанс краще не втрачати. 

Якщо студент націлений на наукову сферу, можна активно брати участь у конференціях та просувати свої ідеї і проекти. Це чудова можливість для тих, хто бачить своє майбутнє у викладанні, тому що в цьому випадку можна пройти бакалаврат та магістратуру, після чого кафедра може запросити найуспішніших випускників до докторантури, навчання в якій оплачується. Також гарним бонусом є робота у самому університеті. 

Інші можливості 

Крім того, у Словаччині дуже грамотно складено розклад, завдяки чому студенти мають багато вільного часу. Це дає можливість підробляти та непогано заробляти.

Студентам потрібно працювати під час навчання з кількох причин. По-перше, щоб швидше адаптуватися в країні, покращувати розмовну словацьку та взагалі комунікацію. По-друге, це важливо для самостійності та дорослішання, а також грамотного вміння розпоряджатися своїм бюджетом, а це можливо лише за самостійного заробляння грошей.

Також у студентів є чудова можливість подорожувати як самою Словаччиною, так і іншими країнами. Суть у тому, що для всіх студентів до 26 років безкоштовний проїзд Словаччиною на поїздах, тому за час навчання можна відвідати всі замки, міста та природні заповідники, які тут дуже гарні. Після того, як студент звикає до життя в іншій країні, можна розширювати горизонти та за мінімальний бюджет їздити до Австрії, Чехії, Італії, Хорватії тощо. Це робить студентське життя цікавим, насиченим і дозволяє краще пізнати світ. 

Відчуття спокою та “вдома”

Словаччина межує з Україною, тому студенти можуть часто їздити додому, а це важливий плюс. Менталітет людей відносно схожий, тому адаптація відбувається досить швидко і студенти-першокурсники зазвичай не мають відчуття, що вони опинилися на іншій планеті. Все це робить навчання та життя у Словаччині дуже комфортним.

Загалом, країна справді славиться своїм розміреним життям. Але водночас, тут проходять різні фестивалі, конкурси та різноманітні культурні заходи. Тож,  назвати Словаччину нудною не можна, але при цьому почуття спокою відчуває тут кожен.

Якщо підбивати підсумки, то від навчання у Словаччині студентам варто чекати, в першу чергу, хороших університетів, адже в них є все необхідне для навчання – від бібліотек до комп’ютерних класів з безкоштовним інтернетом. У цих навчальних закладах створено абсолютно всі умови для комфортного та повноцінного навчання, тому потрібне лише бажання освоїти майбутню спеціалізацію.

По-друге, це справді та країна, яка добре підходить іноземцям і насамперед українцям, саме завдяки близькості до дому, схожим мовам та дружньому ставленню словаків. Викладачі також позитивно налаштовані стосовно студентів з інших країн, тому перші півроку з розумінням ставляться і до помилок у словацькій мові, і до питань про систему навчання. Саме тому у кожного викладача є спеціальні прийомні години, під час яких вони допомагають учням розібратися зі складними темами та іншими питаннями, що стосуються навчального процесу.

Тому, якщо ви хочете здобути європейську освіту безкоштовно та в комфортних умовах для студента, то Словаччина є найкращим варіантом для цього. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *