День Незалежності. І 547-й день війни за вільну Україну

День Незалежності. І 547-й день війни за вільну Україну

24 серпня в Україні – День НезалежностіІ нині – 547-й день широкомасштабної війни за нашу вільну Державу.

2023 року Україна відзначає 32-у річницю Незалежності. Саме 24 серпня 1991 року в залі українського парламенту ухвалили Акт проголошення незалежності України. Але все почалося набагато раніше…

Століттями українці боролися за відродження власної держави. Після занепаду Київської Русі та поглинання земель Галицько-Волинської держави Польським королівством та Великим князівством Литовським, почалися численні повстання селян і козаків. Ще однією сторінкою нашої історії є національно-визвольна війна на чолі з гетьманом Богданом Хмельницьким.

На початку XX століття, коли євпропейські імперії ослабли через світову війну та революції, українці отримали шанс на суверенітет. Проте в той час суспільству та політичним силам бракувало єдності. Розкол поглибили події 1917 року і громадянська війна. Всі по-різному розуміли ідею незалежності України.

У складі радянського союзу Україна, як і інші республіки, мала лише формальний суверенітет. Але наприкінці 1980-х років ситуація почала змінюватися. Радянська імперія занепадала. 1990 рік виявився для українців переломним моментом, адже тоді парламентарі почали працювати над Декларацією про державний суверенітет (ухвалили її 16 липня 1990 року).

Восени того ж року депутати заборонили діяльність компартії в Україні і вирішили не підписувати майбутній договір з москвою. Такі умови підтримала молодь і невдовзі акції мирної громадськості переросли у студентську Революцію на граніті. Протести відбувалися від 2 до 17 жовтня. Саме ці події стали поштовхом для патріотично налаштованих політичних сил в парламенті.

5 липня 1991 року Верховна Рада запровадила посаду Президента УРСР і призначила президентські вибори. Президент і Верховна Рада отримали можливість зупиняти на своїй території рішення влади срср, якщо вони суперечать українській Конституції.

Додатково 1 грудня 1991 року було проведено Всеукраїнський референдум, в результаті якого 90% громадян висловили згоду з Актом проголошення Незалежності України.

Цього року вдруге відзначаємо День Незалежності в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Чимало українців відзначають 32-й День Незалежності далеко від рідного дому. З цієї нагоди у країнах світу створять живий Ланцюг Єдності.

24 серпня є і завжди буде символічним і надзвичайно важливим днем для українців у всьому світі, навіть попри щохвилинне зухвале намагання ворога зламати наш дух та знищити нас фізично. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *