Добрив багато, а квітів мало: як підвищити врожайність овочів?

Добрив багато, а квітів мало: як підвищити врожайність овочів?


Відсутність цвітіння на перці, та й на багатьох інших овочевих культурах, найчастіше пов’язане з так званим «жируванням». Рослини інтенсивно нарощують зелену масу і при цьому «забувають» про своє дійсне призначення – формування плодів.
Таке зазвичай спостерігається при надлишку в підживленні мінеральних азотних добрив, а також при поливах «універсальним» настоєм бур’янів, де також присутній азот. Також не варто застосовувати гній – він перцю тільки на шкоду.
Буває й так, що цвітіння все-таки йде, але зав’язі не утворюються. Це значить, що не відбулося передбачене природою запилення квіток. Найчастіше таке спостерігається при занадто високій вологості в теплиці, через що пилок злипається і залишається на тичинках. Запилення не відбувається також при занадто низькій (менше 12 градусів) або надто високій (більше 35 градусів) температурі. Адже тоді життєздатність пилку знижується.
Опадання квіток і зав’язей може відбуватися з різних причин. Насамперед, на це може вплинути температурний режим. На самому початку розвитку винуватцем може стати поворотний заморозок, який «убиває» квітки.
Надалі це явище може спровокувати різкий перепад денних і нічних температур, який не повинен бути більше 15 градусів (критичним може бути такий «розклад» – 25 градусів вдень і 10 уночі).
До такого ж результату призводить тривалий період похолодання. На ці фактори городники не завжди можуть вплинути, хоча, якщо враховувати, що перці зазвичай вирощують в теплицях, варто мати в них «на всякий пожежний випадок» простий обігрівач або пічку-буржуйку.
Є ще одна причина опадання квіток і зав’язей перцю, яка безпосередньо пов’язана з доглядом за цією рослиною, – це полив холодною водою, чого в жодному разі допускати не можна. Треба обов’язково довести її температуру до 25 градусів, що є оптимальною. Взагалі, до поливу перцю треба відноситися дуже уважно.
Хоча рослина не любить перезволоження, але й пересихання коренів їй протипоказане. І в тому, і в іншому випадку перець може скинути квітки й зав’язі. І, нарешті, це ж може відбуватися через надлишок у живленні азоту.
Коли у перцю виникають проблеми з утворенням зав’язей, варто застосовувати препарати «Бутон» або «Зав’язь». Ці природні стимулятори плодоутворення сприяють збільшенню зав’язей і зниженню кількості пустоцвітів, охороняють зав’язі від опадання і прискорюють дозрівання плодів.
При цьому вони зовсім нешкідливі для рослин, не погіршують, а, навпаки, поліпшують живильні та смакові якості овочів. Обприскувати рослини їх розчинами потрібно в першій половині дня.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *