Другий день П’ятого Міжнародного тижня у ЗУНУ: зустрічі із закордонними партнерами

Другий день П’ятого Міжнародного тижня у ЗУНУ: зустрічі із закордонними партнерами

Другий день П’ятого Міжнародного тижня у Західноукраїнському національному університеті розпочався із зустрічі з закордонними партнерами. Проректор з наукової роботи Микола Дивак обговорив із колегами організацію міжнародної конференції «Сучасні комп’ютерні інформаційні технології» (ACIT’2024). Спілкуючись, Микола Петрович зазначив: «Міжнародні конференції – це майданчик для плідних дискусій між ученими з різних країн світу, які прагнуть обмінятися думками, презентувати новітні дослідницькі концепції та розширити співробітництво в освітній, науковій і проєктній діяльності».

Також Микола Дивак привітав іноземних партнерів, які долучилися до Міжнародного тижня: Вольфганга Дорнера, співголову конференції ACIT, професора Деггендорфського технологічного інституту (Німеччина);  Артура Рота, співголову конференції ACIT, професора Вроцлавського університету економіки та бізнесу (Польща); Мартіна Тарая, члена організаційного комітету конференції ACIT, проректора Католицького університету в Ружомберку (Словаччина); Стефана Паніча, професора, Пріштинського університету з Сербії.

Партнери із Сербії, яких представляв професор Стефан Паніч, запропонували проводити конференцію у Сербії або Чорногорії, оскільки є підтримка від секції ІЕЕЕ цих країн.

Продовжився день Міжнародною дискусійною платформою «Підтримка міжнародних партнерів під час війни та післявоєнної відбудови: політико-економічний та освітньо-науковий виміри», модератором якої виступив Григорій Монастирський.  Під час заходу було обговорено нові виклики та загрози вищої освіти України в умовах воєнного стану та поствоєнної відбудови, досвід зарубіжних партнерів щодо підтримки науковців та студентів українських університетів під час війни, бар’єри реалізації міжнародної співпраці в умовах війни: шляхи подолання; перспективи інтернаціоналізації вищої освіти України в період поствоєнної відбудови. В обговоренні взяли участь науковці та практики з Польщі, Литви, Німеччини та Іспанії, професорсько-викладацький колектив кафедр менеджменту, публічного управління та персоналу, економіки та економічної теорії, маркетингу, підприємництва і торгівлі, аспіранти та студенти освітніх програм факультету економіки та управління ЗУНУ.

Відкриваючи міжнародну дискусійну платформу, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц наголосила, що підтримка міжнародних партнерів у час війни є неоціненною й подякувала іноземним колегам за допомогу в освітній, науковій та гуманітарній сферах.

Своїми досвідом та пропозиціями щодо форм та інституційного забезпечення підтримки міжнародних партнерів під час війни та післявоєнної відбудови поділилися доктор Томаш Мадрас, Підляський віце-воєвода (Польща); доктор габілітований, професор, почесний доктор ЗУНУ Анетта Зелінська, професор Вроцлавського економічного університету (Польща); прoфесор, доктор Вайнюс Смальскис, професор інституту публічного управління Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва); д.е.н., професор Олена Ніфатова, професор-дослідник Університету Барселони (Іспанія); доктор габілітований, професор Щецинського університету (Польща) Беата Садовська; доктор габілітований, професор Університету Яна Кохановського в Кельцях (Польща); доктор габілітований, професор Познанського економічного університету ( Польща) Ян Міколайчик; доктор габілітований, професор Томаш Воловець, проректор до справ науки та міжнародної співпраці Академії «Вища школа економіки та інновацій» в Любліні (Польща); доктор габілітований, професор Вроцлавського економічного університету (Польща)  Гжегож Йокель; доктор Мая Йокель, ад’юнкт Вроцлавського економічного університету (Польща); доктор, професор Ірена Лелюгене, афілійований професор Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва); к.е.н., доцент Анастасія Панчук , апарат президента Офісу міжнародних зв’язків, PACT4Ukraine Project, Університет Фрідріха-Александра Ерланген-Нюрнберг (Німеччина); Пйотр Пачускі, депутат Єленєгурської міської ради (Польща); доцент, доктор Гражина Сіпінська, директор інституту управління та туристичних послуг Університету економіки в м. Бидгощ (Польща), Цезарі Квятковський, докторант Вроцлавського економічного університету (Польща).

Квінтесенцією виступів міжнародних учасників була єдина позиція, що Україна сьогодні боронить всю Європу, є гарантом збереження цивілізаційних норм свободи, дотримання міжнародного права та європейських цінностей.

У межах Міжнародного тижня відбулася зустріч студентів класичного університету Тернополя із Послами європейської молоді Юлією Вайдою та Тетяною Шелест «Можливості від ЄС для української молоді».

Привітала гостей проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц: «Приємно, що у цій залі присутня вмотивована молодь, яка готова завзято працювати заради розвитку України та освітнього й наукового потенціалу держави. Бажаю усім корисно та натхненно провести час!» 

Ініціатива «Посли європейської молоді» (YEAs) – це неполітична, добровільна й динамічна мережа, яка об’єднує молодих людей із Азербайджану, Вірменії, Грузії, Республіки Молдова, України, країн ЄС та Великої Британії. Мета платформи – інформувати молодь про партнерство між ЄС і країнами Східного партнерства, демонструвати результати цієї співпраці, сприяти політичному діалогу й громадському активізму. Студенти з захопленням спілкувалися із амбасадорами та обговорювали професійний розвиток у сфері молодіжного та дипломатичного лідерства.

У рамках WUNU IW 2023 відкрито Четверту Міжнародну школу світових освітніх практик «New Way» на базі навчально-наукового інституту Західноукраїнського національного університету. Тема Четвертої школи присвячена кризовим перемовинам. Проєкт спрямований на підвищення рівня компетентності у сфері ведення кризових перемовин з метою формування професійної культури нової генерації висококваліфікованих фахівців.

Директор ННІК Оксана Коваль зазначила: «Кризові перемовини  – це не про іноземні тренди, чи модні тенденції, це про нагальну потребу навчитися комунікувати у гострих ситуаціях, працювати з агресією, страхами, тиском, маніпуляціями тут і зараз».

Сьогодні, у час війни, більшість українців перебувають у постійному стресі й стали більш схильними до різноманітних психічних розладів, тому багатьом громадянам України потрібна психологічна допомога.

До присутніх звернувся ректор Нідерландської бізнес-академії, директор Школи перемовин та медіації, «Doctor Honoris Causa» ЗУНУ Ян ван Звітен: «Шановні учасники «New Way»! Кожен кризовий момент у житті та бізнесі – це виклик, але саме ці випробування формують нашу силу й вчать нас адаптовуватися, розвиватися та шукати нові можливості. Переконаний, що ми разом успішно досліджуватимемо найкращі практики управління кризовими ситуаціями!»

Із лекцією «Кризові стани. Принципи допомоги та самодопомоги» виступила психотерапевт у напрямі позитивної психотерапії, супервізор Тетяна Гаргат. Про психотерапію на війні розповів психолог-практик, гіпнотерапевт, військовий психолог, кризовий психолог, спеціаліст з біосугестивної терапії Юрій Стрижевський.

«Вірю, що партнерство із іноземними представниками й надалі буде розвиватися, адже освіта й наука – це інструмент, який завжди є світлом. Працюймо разом й підтримуймо одне одного», – підсумувала начальниця міжнародного відділу Юлія Войтишин.

I-WEEK – це невпинна комунікація із закордонними партнерами, саме тому кожен робочий день П’ятого Міжнародного тижня наповнений плідними дискусіями та зустрічами. На базі юридичного факультету ЗУНУ був організований міжнародний форум «Міжнародний досвід виплати репарацій».

Професорсько-викладацький колектив та студенти соціально-гуманітарного факультету, іноземні гості дискутували на тему «Проблема медіації в європейському та вітчизняному соціально-гуманітарному просторі». Розпочав роботу проректор з науково-педагогічної роботи Віктор Островерхов, який подякував партнерам Західноукраїнського національного університету за участь у Міжнародному тижні й зазначив: «Проблема медіації включає ряд аспектів та викликів, які виникають у процесі вирішення спорів, тому ця зустріч є важливою для кожного із нас, щоб ми знайшли ефективні способи вирішення конфліктів».

Координатор панельної дискусії, декан СГФ Оксана Гомотюк сказала: «Розвиток медіації – це важливий крок на шляху до побудови сучасного суспільства. Ми повинні підтримувати ініціативи, які спрямовані на покращення практики медіації, підвищення її якості та доступності для всіх. Тільки разом ми зможемо зробити медіацію ефективним інструментом для вирішення конфліктів у світі».

Надзвичайно цікавою була відкрита проблемна лекція «ESG (Environmental, social, covernance) звітність у поєднанні з циркулярною економікою» у межах екологічної школи управління сталим розвитком, із якою виступила доктор габілітований, професор  Вроцлавського економічного університету (Польща), почесний доктор ЗУНУ Анетта Зелінська. Вона розповіла студентам факультету економіки та управління Західноукраїнського національного університету про Європейський стандарт звітності зі сталого розвитку, економіку замкненого циклу, індикатори циркулярної економіки, вплив перероблених матеріалів на попит та сировину, торгівлю вторинною сировиною, інвестиції приватного сектору.

День завершився лекцією координатора інженерних програм, доктора Рене Тейшейра «Упровадження сталого розвитку у вищій освіті». Модерував зустріч в.о. завідувача кафедри екології та охорони здоров’я навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Леонід Бицюра.

Тренінги, воркшопи, нетворкінги, презентації та дискусії – усе це про П’ятий Міжнародний тиждень у Західноукраїнському національному університеті. Іноземні гості разом із колективом класичного університету Тернополя креативно мислять та наполегливо працюють під гаслом: «Стійкість та відновлення через інтернаціоналізацію»!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *