Дитяча стоматологія – сміх без сліз!

Коли у дитини починає боліти молочний зубчик, то батькам в цей момент дуже важко знайти слова, щоб заспокоїти і дитини, і самих себе. З одного боку – це всього лише молочний зуб, він і так скоро випаде. А з іншого боку – дитині ж боляче. Причому, часто не так боляче, як дитина сама себе накручує і награє ситуацію. Така собі драма одного актора. І на це і смішно дивитися, і в той же час хочеться допомогти – сміх крізь сльози.

Але не до сміху зараз тільки одній дитині – він ще не знає, що таке стоматологія, але він розуміє, що це для нього щось невідоме. А все невідоме для дітей або лякає їх, або вабить – в залежності від упередженості або зацікавленості ще до першого враження. І якщо дитина вже сама себе налаштувала, що в стоматології буде боляче, то переконати його у зворотному буде дуже важко. Так може краще постаратися зробити так, щоб у нього була зворотна упередженість, яка викличе цікавість?

Як таке зробити? Читаємо на сайті дитячої стоматології Дубнової “СТОМАТОЛОГіЯ”(м.Київ):

  • Буде чудово, якщо Ви взагалі не скажете дитині нічого зайвого. А якщо зможете навіть не сказати при цьому слово стоматологія – вищий клас! Справа в тому, що від своїх однолітків діти багато інформації «хапають» – не факт, що правильно її інтерпретують, але запам’ятовують швидко і надовго. І варто комусь одному з дітей мати невдалий досвід спілкування з дитячим стоматологом – все, цей жах передасться всій групі дитячого садка. Можете розповісти дитині, що йдете до подружки на роботу. І все, більше нічого.
  • Якщо ж слово стоматологія все таки прозвучить, то взагалі не кажіть нічого про те, що там буде робитися – краще скажіть, що йдете туди по своїх справах, а малюка просто берете з собою. Ніяких слів «не боляче» або «не страшно» бути не повинно! Ви ж не кажіть дитині, коли йдете з ним в магазин «Не бійся, продавець не зробить Тобі боляче» – навіщо тоді таке говорити про стоматологію?
  • На прийомі постарайтеся якомога менше втручатися в процес спілкування дитини і доктора. Як при знайомстві, так і при самій процедурі. Дитячі стоматологи в клініці Дубнової – професіонали! І вони з півслова і першого погляду розуміють, як знайти підхід до малюка. І вони-то вже точно нічого зайвого не скажуть: у них немає в лексиконі слів «фреза», «свердлити», «потерпи» – ці слова їм просто не потрібні!
  • Дитячі стоматологи готові до будь-якого розвитку подій, тому ні в якому разі навіть натяком не пропонуйте свою допомогу – фразу «можу потримати» дитина зрозуміє саме в тому сенсі, в якому вона йдеться. Істерики не уникнути!

Тому краще просто довіртеся професіоналам. І коли Ваше чадо вийде з кабінету, у нього не залишиться й натяку для сліз або «горя» – залишиться тільки природне для дитини бажання посміхатися і заражати своєю посмішкою весь світ навколо! Адже це одна з місій дітей – знову навчити дорослих сміятися! З якої вони справляються просто на «відмінно»!

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *