ЄС може відмовитися від «зимового» і «літнього» часу

ЄС може відмовитися від «зимового» і «літнього» часу
Слідом скасувати переведення годинників може і Україна

Європейський союз має намір відмовитися від переходу на зимовий і літній час після того, як під час онлайн-опитування більшість європейців висловилася за його скасування. Про це заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. Він сказав, що буде наполягати на скасуванні переходу і Єврокомісія найближчим часом ухвалить таке рішення.

– Ми провели опитування, мільйони відповіли і вірять, що в майбутньому літній час має бути весь рік, і це відбудеться. Люди цього хочуть, ми це зробимо, – підкреслив Юнкер.

Зараз у Євросоюзі годинник переводять на одну годину навесні і восени, як і в Україні. Для того, щоб скасувати переведення часу, Європейська комісія після узгодження має висунути відповідний законопроект, який надійде на затвердження в Європарламент і всім 28 країнам – членам ЄС.

Онлайн-опитування проводили з 4 липня до 16 серпня. У ньому взяло участь 4,6 мільйонів осіб. За скасування переведення годинників висловилося 80% опитаних.

Як буде в нас?

Якщо ЄС ухвалить це рішення, то в українському уряді теж  розглянуть імовірність таких змін. У Міністерстві економічного розвитку у відповідь на запит української служби BBC повідомили, що країна взяла курс на євроінтеграцію, а значить, має виконувати і норми європейського законодавства.

– Враховуючи викладене, у разі ухвалення ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету міністрів щодо можливості внесення відповідних змін, – заявили у відомстві.

В Україні переводити час на одну годину вперед почали влітку 1981 року – разом із рештою СРСР. З того часу періодично виникали дискусії щодо доцільності переведення годинників.

А що загалом у світі?

Стрілки на літній і зимовий час переводять у країнах Європи, у більшості штатів США та території Канади, деяких країнах Південної Америки та Африки, у Новій Зеландії та частково в Австралії.

В Азії та Африці годинники переважно не переводять. Японія, наприклад, відмовилася від цього у 1950-х роках.

У Росії у 2011 році вирішили назавжди залишитися на літньому часі. Це викликало невдоволення росіян, тож у 2014 країна перейшла до постійного зимового часу. Це знову не влаштувало всіх, і у 2016-му кільком регіонам дозволили перевести стрілки вперед.

Прихильники переведення вважають, що це заощадить електроенергію. Їхні опоненти переконують, що економія сумнівна. На їхню думку, сезонні коливання часу також погано впливають на здоров’я.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *