ФГ «Вікторія–92» хліборобською працею вносить свою частку в перемогу України

ФГ «Вікторія–92» хліборобською працею вносить свою частку в перемогу України

Українські аграрії на новий 2022 рік намітили багато стратегічних планів, задумів і сподівань на майбутнє. Але повномасштабна російська агресія 24 лютого на Україну, змінила життя не тільки українських хліборобів, але й всього нашого народу. Війна з агресором, що триває уже понад півроку принесла на нашу землю страшне лихо, горе, біль, страждання і розруху. Попри війну, українські аграрії продовжують працювати, щоб з хлібом була наша держава і щоб забезпечити потребу в сільськогосподарській продукції інших країн світу.

Перебуваючи в умовах воєнного стану, ФГ «Вікторія–92», що на Козівщині, як і весь агропромисловий комплекс, повсякденно працює на забезпечення продовольчої програми України. Господарство орендує чотири тисячі гектарів земельних паїв, які ефективно обробляються сучасним машинно–тракторним парком підприємства з потужними комбайнами,  жатками, автомобілями, тракторами та причіпним обладнанням провідних світових виробників. Завдяки Збройним Силам України війна далеко від нашого краю, тож аграрії в оптимальні строки провели весняно-посівну компанію і догляд за посівами та своєчасно завершили  цьогорічні жнива ранніх зернових культур до 20 серпня з добрим ужитком.

Насамперед жнива традиційно розпочалися з обмолоту озимого ріпаку на 800 гектарній площі, який видав врожайність 51 ц/га. Збирання озимої пшениці на 1000 гектарах  врожайність становила 83 ц/га, а ярий ячмінь на 520 гектарах зародив по 80 ц/га. Жнива були проведені в межах  20 робочих днів, на перебіг яких впливали періодичні  дощові опади. 

До збирання збіжжя, в яке вкладено рік хліборобської праці, багато переживань і щирих сподівань, були задіяні шість високопродуктивних комбайнів  «John Deere» і  «Claаs», роботу яких забезпечували «герої жнивного фронту» –  комбайнери: Руслан Схаб, Андрій Марцишин, Володимир Гураль, Юрій Корчук, Євген Стасишин, Борис Репела, заправник пального Михайло Стасишин. Біля комбайнів два перевантажувачі, якими управляють Віталій Тичинський і Франик Ясінецький,  давали змогу оптимізувати роботу зернозбиральної техніки і  своєчасне завантаження зерна на автотранспорт. А водії Євген Марцишин, Михайло Починок, Михайло Прогній, Богдан Гніздюх, Дмитро Хамідов, Ярослав Лішнянський, Ігор Ткачук, наповнені зерном вантажівки  із хлібних ланів оперативно доставляли на елеватор. Тут оператори Ігор Ковальчук, Микола Купчак, Володимир Пуціль, Андрій Яровенко уже доводили зерно до кондиції.

До речі, в цьому році у господарстві завершено другий етап добудови зерноелеватора місткістю ще на 14 тисяч тонн зерна, що забезпечує зараз сушку та зберігання 28 тисяч тонн продукції належних стандартів, та дає змогу продавати її за високою ціною.  Вся зернозберігаюча інфраструктура господарства має можливість на сьогодні прийняти  і зберігати до 50 тисяч тонн зерна.

Жнивна пора в агропідприємстві хоч була напружена, пройшла успішно завдяки добре злагодженій роботі  трудолюбивого колективу. Доступ до державної програми кредитування з низькими відсотками за користування кредитів також позитивно вплинув на успіх господарства. 

Зразу по закінченню жнив, 20 серпня, організовано розпочалася сівба озимого ріпаку під урожай наступного року на площі 850 гектарів з внесенням мінеральних добрив. Для їх економії мінеральна пожива вноситься одночасно з ріпаковим насінням в рядки, які засіваються високоякісними гібридами, що мають високий вміст олійності німецької та французької селекції. А вже із 12 вересня на підготовлених площах почнеться посів 1200 гектарів озимої пшениці.  Для посіву насінний матеріал у господарстві в більшій мірі готується з власного насіннєвого фонду, а для сортооновлення закупляється високоякісне елітне насіння.

Зараз йде підготовка до збирання пізніх осінніх сільськогосподарських культур, а саме сої – 130 гектарів, соняшнику – 250 гектарів та кукурудзи – 1300 гектарів.

Для нарощування виробничої технічної потужності господарства в поточному році закуплено п’ятий новий трактор американської фірми «John Deere» потужністю – 410 к. с. та сівалку для посіву ріпаку  Horsch Focus  німецького виробництва, які уже задіяні в роботі. 

Крім того, у Плотичі завершується будівництво великого накритого машино–тракторного двору та сучасної заправної станції ємністю 100 тисяч літрів пального. Господарство розраховується із пайовиками, виплачує зарплати працівникам і забезпечує відрахування коштів у бюджет та інші соціальні фонди. 

Всі ці виробничі здобутки дають господарству ефективно розвиватися і дивитися з перспективою у майбутнє. Молодий керівник агропідприємства Олександр Пеляк в цьому завдячує своєму батькові Петру Івановичу, який багаторічною працею заклав у господарстві надійну основу, що сприяє сьогодні щедрим врожаям на фермерському полі. Майже два десятиріччя набігло відтоді, як після закінчення Тернопільської академії народного господарства вперше в юному віці Олександр прийшов у 2003 році до вікторівецького господарства. Міг влаштуватися працювати десь в затишному обласному офісі, але тоді без жодного жалю і сумніву залишив бурхливе місто і повернувся до рідного села, аби допомагати батькові і свою долю поєднати з хліборобською справою.

Це був свідомий вибір, що став сенсом життя, а нині продовженням справи батька, продовженням сімейного бізнесу. Набутий за ці роки професіоналізм і управлінські навики, дозволяють йому виважено і впевнено вести господарські справи і досягати значних результатів. Ні на мить не забуваючи про війну, керівник агропідприємства всебічно допомагає Збройним силам України технікою, коштами, продуктами харчування, матеріальними цінностями та іншими необхідними потребами.

– Маємо нині напружено працювати, не дорікаючи нікому. Розуміючи, що тривають бойові дії  на Сході і Півдні України, а вирощене в полі знищується ворогом, не маємо права  зупинятися на досягнутому, а своєю щоденною працею вирішувати продовольчу безпеку України, вносити свою частку для Перемоги, – каже Олександр Петрович.

Тож аграрії ФГ «Вікторія–92» з надією сподіваються на мирний 2023 рік та упевнено тримають хліборобський стрій, аби бути надійним тилом нашої країни.

Іван ДУФЕНЮК, 

с. Плотича Козівської територіальної громади.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *