Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Маємо підтримувати прогресивні заклади культури»

Голова Тернопільської облради Віктор Овчарук: «Маємо підтримувати прогресивні заклади культури»

Понад двадцять років заклади культури, а надто бібліотеки, фінансувались за залишковим принципом. Нинішня обласна рада переламала такі підходи.

“Сьогодні  книгозбірні – це осередки, що надають  інформаційні, культурні, освітні, наукові послуги, які навколо себе гуртують громадян з активною суспільною позицією. Нинішні книжкові центри містять у собі наукові й технічні знання,  зібрання художньої літератури та мистецьких творів  і є скарбницею світових надбань у різних галузях соціально-культурного життя суспільства та інтелектуального потенціалу української нації. Особливо це важливо, якщо тут збирається молодь. З усією відповідальністю можу сказати, що обласні бібліотеки причетні до формування майбутнього нашої країни, громадян, які будуть керувати нею вже завтра», – підкреслює очільник обласної ради.

До прикладу, Тернопільська обласна бібліотека для молоді – це сучасний культурно-дозвільний центр, який вміло поєднує в собі функції бібліотеки, інтернет-кафе, виставкової зали, місця для зустрічей і проведення екскурсійних програм, модного простору для дозвілля та навчання молоді.  Щорічно обслуговує понад 15 тис. користувачів, їх основна вікова категорія – 15-35 років. На базі бібліотеки успішно працюють нещодавно відкрита мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» та студія звукозапису, пункт європейської інформації, Інтернет-центр з навчання комп’ютерної та інтернет-грамотності, мультимедійна кімната молодих батьків з дітьми “Розумна дитина”, виставкова зала «Мистецька палітра». Діє 11 клубів за інтересами для різних вікових категорій. Можна вивчати англійську, німецьку, польську мови та ще багато чого цікавого.

«Однозначно обласна рада допомагає такому яскравому та активному комунальному закладу, – каже Віктор Овчарук. – Зокрема, обласній бібліотеці для молоді у 2018 році на поточний ремонт приміщення в рамках проекту «Медіа Старт – мультимедійна лабораторія у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді» направлено майже 320 тисяч гривень, на ремонт сходової клітки – понад 200 тис. грн., на господарські видатки – майже 60 тис. грн. та ще – понад 240 тисяч на мультимедійну техніку. У 2017  на придбання програмного забезпечення для виконання заходів із модернізації бібліотек області, електронної каталогізації, створення корпоративного каталогу бібліотечних фондів – 300 тис. гривень, з яких Тернопільській обласній бібліотеці для молоді – 150 тис. гривень».

Безперечно, не можна обійти увагою і Тернопільську обласну універсальну наукову бібліотеку – головну книгозбірню області. Це – багатофункціональний інформаційно-культурний та методичний центр, одержувач обов’язкового обласного безоплатного примірника місцевих видань, депозитарій краєзнавчої літератури, центр краєзнавчої бібліографії та книгообміну. Як соціальна та науково-просвітницька інституція бібліотека розвивається відповідно до суспільних змін, забезпечує користувачам загальнодоступність своїх ресурсів, нову якість інформаційних послуг. Фондами бібліотеки послуговуються понад 21 тис. користувачів. Тут формують власні електронні продукти і забезпечують доступ до інформаційних ресурсів у цілому.

Бібліотека наповнювала контентом WEB-сайт library.te.ua з електронним каталогом, WEB-портал «Тернопільщина» (http://irp.te.ua), створювала е-бібліографічні та інформаційні посібники, презентувала себе широкому загалу користувачів у соціальних мережах. Обсяг бібліотечного фонду закладу нині – 500 149 прим. видань.

«Будівля книгозбірні належить до архітектурного комплексу туристичної частини Тернополя, яка довгий час потребувала ремонту, – зазначає Віктор Овчарук. – Тому  ще у 2017 році Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці для проведення капітального ремонту даху та фасаду з елементами енергозбереження було виділено  1 мільйон 270 тис. гривень, у 2018 році –  майже півтора мільйони гривень».

«Маємо сказати, – підбиває підсумки голова обласної ради. – В обласному бюджеті на 2019 рік передбачено виділення коштів на  забезпечення діяльності бібліотек – 19,3 млн гривень, у тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 17,9 млн гривень, також враховано надбавку обов’язкового характеру за особливі умови роботи бібліотекарям в розмірі 25%. За рахунок передачі коштів із загального фонду у спеціальний передбачено 600 тис. гривень на поповнення бібліотечних фондів. А ще хочу наголосити, рішенням сесії від 26 лютого 2019 року про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік додатково виділено для придбання літератури  Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці – 236,7 тисяч гривень, Тернопільській обласній бібліотеці для дітей  – 67,8 тис. гривень,  Тернопільській обласній бібліотеці для молоді – 90 тис. гривень. Це  вперше за історію Незалежності. Звичайно, мова йде про надзвичайно активні бібліотеки, відкриті до нового, до впровадження найсучасніших проектів. Обласна рада завжди підтримуватиме їх».

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *