Готівкою українських нардепів можна встелити дорогу від Землі до Місяця: туди і назад

Готівкою українських нардепів можна встелити дорогу  від Землі до Місяця: туди і назад

Виборцям сподобалася пропаганда боротьби з бідністю. Та багатьом легше від цього не стало. В Україні традиційно «підживлюють» бідність низькі пенсії, зарплати, високі ціни й тарифи. А тепер ще й коронавірус. А от е-декларації «борців» з бідністю – чиновників та депутатів – це щось…. Їхні статки обчислюються мільйонами, дорогими автівками, розкішними будинками та квартирами, рідкісними антикварними колекціями та іншими «дрібничками»… То що ж показала в деклараціях нова влада?

Скарби нардепів

Найбагатший парламентар нинішнього скликання Ради – експрезидент Петро Порошенко. Лідер фракції «Європейська солідарність» задекларував грошових активів на загальну суму 1,8 млрд. грн. Його дохід торік склав майже 773 мільйони гривень.

Наступним у списку – представник групи «Довіра» Максим Єфімов із капіталои у 756 млн. грн. До парламентської кар’єри Єфімов був гендиректором заводу «Енергомашспецсталь», пише РБК-Україна.

Також у п’ятірці лідерів – двоє депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» – Григорій Суркіс і Тарас Козак. Перший вказав майже 516 млн. грошових активів, другий – 244 мільйони гривень.

Суркіс, має активи в енергобізнесі, був президентом української Федерації футболу та віце-президентом УЄФА. Козак очолював Західну регіональну митницю. Торік придбав медіахолдинг «Новини», куди входять телеканали ZIKNewsOne і 112 Україна. Його вважають близькою людиною до Медведчука.

Замикає пְ’ятірку багатіїв представник «Батьківщини» Віталій Данилов із приблизно 274 млн. грн. Він довгий час займався бізнесом, очолював українську футбольну Прем’єр-лігу.

«Найбіднішими» в парламенті виявилися 14 депутатів, які в своїх деклараціях вказали, що не мають жодних активів. Абсолютна більшість із них – 12 – із «Слуги народу». Двоє інших «бідних» – із «ОПЗЖ» та «ЄС».

Найзаможніша фракція – «ОПЗЖ», в якій 44 депутати загалом мають 2,6 млрд. грн. Наступна – «ЄС» – 2 млрд. В «Слуги народу» – 1,9 млрд. У «Батьківщини» – майже 1 мільярд. «Бідними» фракціями є – «За майбутнє» – 835 мільйонів гривень і «Голос» – 219 мільйонів.

Гроші під «матрацом» тримати надійніше

Е-декларування засвідчило: нардепи не вельми довіряють українській банківській системі й воліють зберігати свої гроші в готівці. Приміром, Петро Порошенко зберігає «кешем» у різних валютах еквівалент 1,7 млрд. грн. Депутат від групи «За майбутнє» Віктор Мялик у готівці має близько 177 млн. грн. (зокрема, 1 млн. доларів). Він – забудовник з Рівненщини. У цей бізнес офіційно прийшов у 2014 році, до цього працював маляром-штукатуром, електрозварювальником та майстром столярної бригади. Крім грошей,  депутат задекларував 158 квартир і 80 земельних ділянок, площею 10 гектарів. Може майстер-клас давати, як з маляра-штукатура стати політиком і мільйонером.

Найбільше любителів великого «кешу» – у фракції «ОПЗЖ». У топ-5 двоє її депутатів: Дмитро Ісаєнко – 152 млн. грн. і Нестор Шуфрич – 135 млн. Ісаєнко працював заступником глави Мінрегіонбуду і займався будівельним бізнесом. У 2015 році був звільнений з міністерства, коли виявилося, що він незаконно отримав статус учасника АТО.

Шуфрич був депутатом ВР шести скликань, обіймав пост глави Міністерства з надзвичайних ситуацій. Він вважає за краще зберігати гроші в євро (задекларував 2,3 млн. євро) і доларах ($2,45 млн.). Також у Шуфрича є 156 «вогнепалів» і 568 одиниць холодної зброї.

П’ятий у рейтингу – знову Данилов із «Батьківщини». Він зберігає 125 млн. грн. «кешу» в еквіваленті: $2,5 млн. і 57,5 млн. гривень.

Загальний обсяг «живих грошей» у деклараціях нардепів складає близько 4,9 мільярдів гривень або ж $183 мільйони. Це більше, ніж, приміром, річний бюджет МЗС (виділено 4,5 млрд. грн. на 2020 рік), Мінінфраструктури (3,98 млрд. грн.) та Міністерства молоді і спорту (2,25 млрд. грн.).

Сума готівки на руках у парламентаріїв майже в 40 разів перевищує державні витрати на реабілітацію дітей з інвалідністю в поточному році (виділено 130 млн. грн.). Також РБК-Україна зазначає: приблизно стільки ж коштував недавній запуск місії Crew  Dragon до Міжнародної космічної станції. Політ обійшовся у $160 млн.

Якщо всю депутатську готівку перевести у 100-гривневі купюри, то ними можна покрити відстань довжиною 710 тисяч кілометрів. Тобто, майже в два рази більше, ніж від Землі до Місяця (відстань становить 384 тисяч км).

«Збирачі» земель  

Незважаючи на те, що ринок землі відкриється лише влітку 2021 року, депутати вже показали в деклараціях наявність великих землеволодінь.

Рекордсменом став 36-річний обранець від «Слуги народу» Микола Кириченко. У нього на Харківщині – 437 ділянок загальною площею 1,3 тисячі гектарів. До топ-5 парламентських латифундистів увійшли ще троє «слуг»: Олег Тарасов – 38 ділянок (110 га) на Кіровоградщині; Олександр Трухін – 116 ділянок (105 га) на Полтавщині; Максим Гузенко – 39 ділянок (90 га) на Сумщині. У депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука – 17 ділянок (107 гектарів) на  Київщині та в Криму.

Лише ці п’ятеро депутатів володіють площею української землі, на якій можна розмістити 35 таких держав як Ватикан (49 гектарів).

Автопарки на мільйони

Власні автопарки – одна з «фішок» вітчизняного політикуму. Отже, у представника фракції «Слуга народу» Олександра Ткаченка (тезки нового міністра культури) – 21 авто. Він – колишній підприємець з Одещини.  Більшість – вантажні машини та напівпричепи, які використовував для бізнесу. В іншого «слуги» Миколи Кириченка – 16 автомобілів, більшість із яких вантажівки та сільгосптехніка.

У депутата від «Батьківщини» Костянтина Бондарєва –18 авто, 3 мотоцикли,  яхта, два катери. Крім того, депутат має 21 коня.

Найбільша кількість автівок преміум-класу – у Медведчука. Ексглава АП часів Кучми і кум російського президента Путіна володіє 19 автомобілями і яхтою. Серед машин – дев’ять «мерседесів» і один «Бентлі».

У позафракційного Вадима Новинського із 12 автомобілів – 10 «мерседесів».

Найдорожча «колекція» машин у Григорія Суркіса – 10 авто майже на 27 млн. грн.

Багато депутатів вартість своїх машин не вказували.

Декларація Медведчука – міжнародна сенсація

Депутат від «ОПЗЖ» Медведчук задекларував, крім іншого добра, 45 старовинних книг, дві ікони  XVII століття; колекцію ікон XVIII- ХІХ століть у кількості 115 одиниць; колекцію ікон початку ХІХ – кінця ХХ століття – 110 одиниць. Майнова декларація політика стала міжнародною сенсацією у наукових колах. Він задекларував рідкісний фрагмент Біблії Гутенберга від 1455 року, який становить наукову й історичну цінність, пише Deutsche Welle. Ця книга служить традиційною точкою відліку історії друкарства у Європі. На сьогодні у світі відомо лише про 15 фрагментів Біблії Гутенберга, тому науковці сподіваються, що Медведчук оприлюднить зображення та іншу інформацію про свій фрагмент міжнародній науковій спільноті.

У нашій країні досі фрагментів Біблії Гутенберга не було. За законодавством України, будь-які стародруки 15-18 століть вважаються національним культурним надбанням, яке не можна вивозити за межі країни.

Медведчук сказав, що рідкісну цінність купив. У кого – не зізнався.

Урядовці «бідніші» за парламентарів

Щодо членів Кабміну, то найбільший капітал – у сім’ї міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – близько 71 мільйон гривень. Активи міністра економіки Ігора Петрашка – 53 млн грн; віце-прем’єр-міністра Олексія Рєзнікова – 42 млн. грн., міністра охорони здоров’я Максима Степанова – 29 млн. грн., міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова – 27 млн. грн.

Міністр соцполітики Марина Лазебна у своїй декларації активів взагалі не вказала.

Найбільше готівки на руках у Петрашка й Чернишова – близько 14 млн грн. В Авакова – 1,8 млн.

Найбільше автівок у Рєзнікова – 7 авто, у Чернишова та Степанова – по чотири. У трьох міністрів: Арсена Авакова, Дмитра Кулеби і Вадима Пристайка  машин немає зовсім.

Головний землевласник в уряді – міністр Кабміну Олег Немчинов – 5 ділянок (2,5 га). Найменше нерухомості у сім’ї міністра фінансів Сергія Марченка: дві квартири, загальною площею 125 кв. м.

Прем’єр Денис Шмигаль володіє капіталом у 4,3 млн. грн. Має житловий будинок, автомобіль і чотири земельні ділянки.

Як бачимо, ні у попередній владі, ні у теперішній бідних нема…

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *